Łatwe e-podatki? Niezupełnie

Łatwe e-podatki? Niezupełnie12.02.2009 12:00
Łatwe e-podatki? Niezupełnie

Rząd przyjął projekt nowelizacji ordynacji podatkowej. Według Kancelarii Premiera, dzięki nowym przepisom, złożenie deklaracji drogą on-line nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Mimo to, w tym całym zamieszaniu, politycy zapomnieli chyba o najważniejszym: w nowych przepisach nie ma ani słowa o zniesieniu obowiązku korzystania z bezpiecznego podpisu elektronicznego.

We wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji ordynacji podatkowej, która likwiduje zawiłą procedurę powiadamiania naczelnika Urzędu Skarbowego o decyzji składania deklaracji podatkowych przez Internet. Do tej pory każdy kto chciał wysyłać PIT-a pocztą elektroniczną musiał najpierw wypełnić odpowiedni papierowy formularz, złożyć go w urzędzie i na koniec potwierdzić wszystko na jego stronie internetowej. Niestety, w projekcie nie ma ani słowa o zniesieniu obowiązku korzystania z bezpiecznego podpisu elektronicznego, który jest głównym utrudnieniem dla podatników.

Teraz projekt nowelizacji trafi do Sejmu. Nowe przepisy mają wejść w życie z dniem ogłoszenia, aby można z nich było korzystać podczas rozliczeń z podatków za 2008 rok.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)