Latający hotspot Lufthansy

Latający hotspot Lufthansy

23.02.2011 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lufthansa zakończyła testy usługi dostępu do Internetu w czasie lotów samolotami międzykontynentalnymi. Od grudnia pasażerowie mogli korzystać bezpłatnie z zasobów globalnej sieci, teraz będzie to już płatne

Lufthansa zakończyła testy usługi dostępu do internetu w czasie lotów samolotami międzykontynentalnymi. Od grudnia pasażerowie mogli korzystać bezpłatnie z zasobów globalnej sieci, teraz będzie to już płatne.

Usługa działa przy współpracy Lufthansy z Deutche Telekom i Panasonic Avionics.

Pasażerowie mogą pobierać dane z internetu z prędkością dochodzącą do 5 Mb/s. Średnia ilość przesłanych danych podczas jednego lotu wynosi 2,3. GB pobranych i 250 MB wysłanych informacji.

Obraz

Z usługi mogą korzystać klienci posiadający notebooki lub smartfony obsługujące Wi-Fi. _ Latający hotspot _ Lufthansy łączy się z globalną siecią poprzez szerokopasmowe łącze satelitarne.

Do końca 2011 roku usługa będzie dostępna w niemal wszystkich samolotach dalekiego zasięgu.

Abonenci Deutsche Telekom mogą korzystać z usługi w cenie 1,7. euro za każde 10 minut - kwota ta jest doliczana do rachunku za telefon. Pozostali klienci mogą wykupić pakiet 1-godzinny za 10,95 euro, lub 24-godzinny za 19,95 euro.

Deutsche Telekom obsługuje od 2002 roku ponad 8 tysięcy hot spotów na terenie Niemiec. Oprócz stacjonarnych i _ latających _ punktów dostępowych oferuje także 72 mobilne, które działają w pociągach InterCity Express obsługiwanych przez Deutsche Bahn.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)