Latający dywan istnieje? Rosjanie chwalą się swoim wynalazkiem

Latający dywan istnieje? Rosjanie chwalą się swoim wynalazkiem

Rosjanie chcą opracować latający dywan
Rosjanie chcą opracować latający dywan
Źródło zdjęć: © YouTube
23.01.2021 19:47

Latający dywan to marzenie nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Do tej pory był znany przede wszystkim z bajek, lecz być może już wkrótce stanie się realnym środkiem transportu. Na to liczą rosyjscy mechanicy, którzy pochwalili się w sieci swoim wynalazkiem.

Latający dywan to główny bohater wielu bajek i baśni, a także niespełnione marzenie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Gadżet znakomicie sprawdziłby się przecież jako środek transportu do pracy i szkoły, omijając nielubiane korki. Być może w przyszłości sprzęt naprawdę zacznie umilać nam podróże. Na dobrej drodze do opracowania upragnionego dywanu są rosyjscy mechanicy, którzy pochwalili się w sieci postępującymi pracami.

Autorzy kanału "Garage 54" w serwisie YouTube zaprojektowali dywan, który za sprawą kilku wentylatorów do nagrzewnicy, a także specjalnego generatora ma pomóc jego użytkownikom unieść się nad ziemią. Poniżej prezentujemy wideo, w którym mechanicy z Rosji dokładnie opisują konstrukcję, a także działanie gadżetu.

Jak widać powyżej, wesoła ekipa z Rosji jest bardzo zadowolona z opracowanego sprzętu. Choć dywan unosi się nad ziemią jedynie minimalnie, a zastosowane rozwiązanie bardziej upodabnia go do poduszkowca, to trzeba przyznać, że pomysł i wykonanie mechaników są niezwykle oryginalne.

Twórcy wynalazku zapewniają, że będą dalej pracować nad ulepszeniem konstrukcji. Postępy mechaników można śledzić na bieżąco na ich kanale.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)