Latający dywan istnieje? Rosjanie chwalą się swoim wynalazkiem

Latający dywan istnieje? Rosjanie chwalą się swoim wynalazkiem
23.01.2021 19:47
Rosjanie chcą opracować latający dywan
Rosjanie chcą opracować latający dywan
Źródło zdjęć: © YouTube

Latający dywan to marzenie nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Do tej pory był znany przede wszystkim z bajek, lecz być może już wkrótce stanie się realnym środkiem transportu. Na to liczą rosyjscy mechanicy, którzy pochwalili się w sieci swoim wynalazkiem.

Latający dywan to główny bohater wielu bajek i baśni, a także niespełnione marzenie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Gadżet znakomicie sprawdziłby się przecież jako środek transportu do pracy i szkoły, omijając nielubiane korki. Być może w przyszłości sprzęt naprawdę zacznie umilać nam podróże. Na dobrej drodze do opracowania upragnionego dywanu są rosyjscy mechanicy, którzy pochwalili się w sieci postępującymi pracami.

Autorzy kanału "Garage 54" w serwisie YouTube zaprojektowali dywan, który za sprawą kilku wentylatorów do nagrzewnicy, a także specjalnego generatora ma pomóc jego użytkownikom unieść się nad ziemią. Poniżej prezentujemy wideo, w którym mechanicy z Rosji dokładnie opisują konstrukcję, a także działanie gadżetu.

Jak widać powyżej, wesoła ekipa z Rosji jest bardzo zadowolona z opracowanego sprzętu. Choć dywan unosi się nad ziemią jedynie minimalnie, a zastosowane rozwiązanie bardziej upodabnia go do poduszkowca, to trzeba przyznać, że pomysł i wykonanie mechaników są niezwykle oryginalne.

Twórcy wynalazku zapewniają, że będą dalej pracować nad ulepszeniem konstrukcji. Postępy mechaników można śledzić na bieżąco na ich kanale.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)