Inwazja latających mrówek. Jest ich tyle, że zmyliły radar pogodowy

Inwazja latających mrówek. Jest ich tyle, że zmyliły radar pogodowy

Inwazja latających mrówek. Jest ich tyle, że zmyliły radar pogodowy
Źródło zdjęć: © Met Office | Twitter
Arkadiusz Stando
19.07.2019 16:07

Do absurdalnej sytuacji doszło w Wielkiej Brytanii. Podczas prognozy pogody, meteorolodzy zaobserwowali mrówki na ekranie radaru pogodowego. Było ich tyle, że wyglądały jak chmura deszczowa.

Plagi latających mrówek w Wielkiej Brytanii to już praktycznie standard. Co roku ogromne roje tych owadów przemierzają kraj. Dzieje się to podczas ich okresu godowego. W Polsce również dochodzi do podobnych sytuacji, ale nie na tak wielką skalę.

W ostatnich dniach latające mrówki pobiły wręcz rekordy. Na południu Wielkiej Brytanii było szczególnie to widać. W środę 17 lipca inwazja mrówek była tak duża, że ich chmara została zarejestrowana przez radary pogodowe - jak podaje CNN.

Latające mrówki pokazały się na południu Wielkiej Brytanii

To niezwykłe zjawisko zaobserwował Simon King, prezenter BBC. Umieścił wideo na Twitterze, pochodzące z radaru pogodowego. Ten, zmylony przez mrówki, ukazywał je jako chmurę deszczową. W rzeczywistości, okazały się być ogromną chmarą latających mrówek. Najwięcej zarejestrowano ich w okolicy Bournemouth, Brighton i Maidstone.

"Latające mrówki! Radar pomylił je z deszczem" - napisał na Twitterze.

Latające mrówki? Brytyjczycy nie dowierzali!

Ten dziwny fenomen zaobserwował też inny brytyjski serwis pogodowy - Met Office. Na Twitterze przygotowali najpierw ankietę-zagadkę dla użytkowników. Pokazali zdjęcie satelitarne, a następnie zapytali, co wykrył radar? Czy były to pyłki kwiatów, latające mrówki czy też pył(piach)? 53 proc. zagłosowało na ostatnią odpowiedź.

Nie ma się co dziwić. Z jednej strony, fenomen latających mrówek pojawia się co roku, z drugiej skala zjawiska jest tak absurdalna, że rzeczywiście ciężko w to uwierzyć. Ciekawe, czy za rok mrówki znowu pobiją rekord.

Źródło: WP/O2/CNN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)