Trwa ładowanie...
d3jcoi7

"Laserowy AK-47". Chińczycy pokazali jego moc w akcji

Kilka dni temu, Chińczycy zaprezentowali swoją nową broń. Nie wzięliśmy tego do końca na poważnie, ale nowe nagranie sugeruje, że ten "karabin laserowy" może rzeczywiście działać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wygląda na to, że karabin jednak działa
Wygląda na to, że karabin jednak działa (Youtube.com, Fot: SCMP)
d3jcoi7

Wygląda na to, że Chińczycy naprawdę dysponują bronią laserową. Na filmiku opublikowanym przez South China Morning post, widzimy, jak działa "laserowy AK-47". Żołnierze przetestowali broń na dachu jednego z budynków w mieście Xian.

ZKZM-500 jest karabinem laserowym, rozwijanym przez chiński Instytut Optyki i Mechaniki Precyzyjnej Chińskiej Akademii Nauk. Chińczycy określają go "laserowym AK-47", z powodu podobnych rozmiarów, wagi oraz przeznaczenia. Tak, ma stać się najbardziej popularną bronią chińskiej armii.

d3jcoi7

Niedawno zobaczyliśmy zaledwie zdjęcie oraz projekt 15 milimetrowego ZKZM-500. Według specyfikacji technicznej, ma być w stanie wystrzelić nawet tysiąc wiązek laserowych, trwających maksymalnie dwie sekundy. Jego maksymalny zasięg Chińczycy wyliczają na 800 metrów, jednak na filmiku widzimy może maksymalnie 100 metrowy wystrzał.

Jak twierdzą inżynierowie, ich "laserowy AK-47" może wypalać wszystko, co napotka jego wiązkę. Jednak nie wydaje się, żeby był rzeczywiście tak niebezpieczny. Może za to posłużyć do oślepiania przeciwników. Jego wielką zaletą na pewno jest ciche działanie. Wiązka lasera nie wydaje dźwięku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jcoi7

Podziel się opinią

Share
d3jcoi7
d3jcoi7
Więcej tematów