Chiński laserowy odpowiednik AK‑47. Wypali wszystko z odległości 800 metrów

Chiński laserowy odpowiednik AK-47. Wypali wszystko z odległości 800 metrów
Źródło zdjęć: © South China Morning Post
Arkadiusz Stando

02.07.2018 16:34, aktual.: 02.07.2018 16:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chińczycy przedstawili nową broń laserową, która faktycznie działa. Chińska gazeta określiła go jako odpowiednik "AK-47". ZKZM-500 jest bardzo podobnych rozmiarów, do radzieckiego karabinu.

Prawdopodobnie jako pierwsi, Chińczycy stworzyli karabin laserowy, który naprawdę działa. Jest zdolny do wystrzelenia setek strzałów, a każdy z nich natychmiastowo wypali praktycznie każdą powierzchnię. W tym, ludzką skórę. Jednak tak tylko twierdzą Chińczycy, a oficjalnej demonstracji siły karabinu nie widzieliśmy.

Karabin ZKZM-500 o kalibrze 15mm waży około 3 kilogramy, ma zasięg około 800 metrów. Może być nie tylko noszony przez piechotę, ale także montowany na łodziach, samochodach czy samolotach. Chociaż w tym przypadku zasięg 800 metrów wydaje się śmieszny.

Obraz
© SCMP

Broń laserowa zdolna do do robienia ludziom krzywdy - to brzmi jak science-fiction. Ciężko uwierzyć w informacje podawane przez South China Morning Post. Od dawna próbowano tworzyć podobne rozwiązania, ale żadne z nich nie brzmiało poważnie. Zacznijmy od tego, że taka broń jest fizycznie niemożliwa, a tym bardziej w przypadku zasilania z którego korzysta chiński karabin.

Według SCMP, karabin jest zasilany przez akumulatory litowo-jonowe, czyli takie, jakie macie w swoim smartfonie. Chińczycy twierdzą, że ich broń może wystrzelić nawet tysiąc wiązek lasera, trwających dwie sekundy. Koszt takiej "zabawki" ustalono na 15 tysięcy dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (192)