Chiński laserowy odpowiednik AK-47. Wypali wszystko z odległości 800 metrów

Strona głównaChiński laserowy odpowiednik AK-47. Wypali wszystko z odległości 800 metrów
02.07.2018 16:34
Chiński laserowy odpowiednik AK-47. Wypali wszystko z odległości 800 metrów
Źródło zdjęć: © South China Morning Post

Chińczycy przedstawili nową broń laserową, która faktycznie działa. Chińska gazeta określiła go jako odpowiednik "AK-47". ZKZM-500 jest bardzo podobnych rozmiarów, do radzieckiego karabinu.

Prawdopodobnie jako pierwsi, Chińczycy stworzyli karabin laserowy, który naprawdę działa. Jest zdolny do wystrzelenia setek strzałów, a każdy z nich natychmiastowo wypali praktycznie każdą powierzchnię. W tym, ludzką skórę. Jednak tak tylko twierdzą Chińczycy, a oficjalnej demonstracji siły karabinu nie widzieliśmy.

Karabin ZKZM-500 o kalibrze 15mm waży około 3 kilogramy, ma zasięg około 800 metrów. Może być nie tylko noszony przez piechotę, ale także montowany na łodziach, samochodach czy samolotach. Chociaż w tym przypadku zasięg 800 metrów wydaje się śmieszny.

289257566553587170
Źródło zdjęć: © SCMP

Broń laserowa zdolna do do robienia ludziom krzywdy - to brzmi jak science-fiction. Ciężko uwierzyć w informacje podawane przez South China Morning Post. Od dawna próbowano tworzyć podobne rozwiązania, ale żadne z nich nie brzmiało poważnie. Zacznijmy od tego, że taka broń jest fizycznie niemożliwa, a tym bardziej w przypadku zasilania z którego korzysta chiński karabin.

Według SCMP, karabin jest zasilany przez akumulatory litowo-jonowe, czyli takie, jakie macie w swoim smartfonie. Chińczycy twierdzą, że ich broń może wystrzelić nawet tysiąc wiązek lasera, trwających dwie sekundy. Koszt takiej "zabawki" ustalono na 15 tysięcy dolarów.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (216)