Laptopy do Mongolii

Laptopy do Mongolii

Laptopy do Mongolii
Źródło zdjęć: © IDG
29.10.2007 16:30, aktualizacja: 30.10.2007 09:46

Nambaryn Enkhbayar, prezydent Mongolii, ogłosił iż do końca 2010 roku zamierza udostępnić każdemu dziecku w swoim kraju komputer przenośny.

Wyposażenie każdego dziecka Mongolii w komputer przenośny nie jest przedsięwzięciem łatwym. Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest dołączenie do projektu OLPC ( One Laptop Per Child ), ufundowanego przez Nicholasa Negroponte. Wraz ze zgodą ministra spraw zagranicznych Mongolii ustalono, iż w styczniu zostanie dostarczonych do kraju 20 000 urządzeń XO. Laptopy będą dystrybuowane wśród dzieci w wieku od 6 do 12 lat na terenach z najbardziej ograniczonym dostępem do środków masowego przekazu oraz w stolicy - Ułan Bator.

_ "Zaprojektowany z myślą o użytkowniu w trudnych warunkach, laptop XO jest doskonale przystosowany do koczowniczego i rozproszonego trybu życia populacji Mongolii. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Mongolią, jako państwem, które stawia bardzo ważne kroki w celu zapewnienia przyszłym pokoleniom odpowiedniej edukacji" _ - komentuje Nicholas Negroponte.

Nambaryn Enkhbayar wypowiada się na temat projektu równie entuzjastycznie: _ "Jesteśmy zachwyceni współpracą z projektem OLPC, dzięki której dzieci otrzymają dostęp do edukacji. Wierzymy, że udostępnienie dzieciom tak innowacyjnego narzędzia do nauki i zabawy będzie miało znaczący wpływ na przyszły rozwój kraju". _

Należy dodać, iż od 12 listopada organizacja OLPC rozpocznie program "Give One Get One" na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Program ten pozwala na zakup dwóch komputerów przenośnych XO za Łączną cenę 399 USD, z których jeden zostanie dostarczony klientowi, a drugi zostanie dostarczony do krajów potrzebujących, gdzie zostanie przekazany ośrodkom oświaty bądź bezpośrednio biednym rodzinom z dziećmi ( m.in. w Mongolii ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)