L100 - zamek, który zapamiętuje kto i kiedy otwiera drzwi

L100 - zamek, który zapamiętuje kto i kiedy otwiera drzwi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.07.2013 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gama urządzeń technologii AperioTM od grupy Assa Abloy została poszerzona o bezprzewodowy zamek elektroniczny do drzwi o podwyższonych standardach bezpieczeństwa. Zamek L100 przesyła informacje dotyczące stanu drzwi drogą radiową do systemu kontroli dostępu.

Zamek umożliwia łatwą integrację drzwi o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa z systemem kontroli dostępu. Nadawanie oraz aktualizacje uprawnień użytkowników odbywają się z poziomu jednego systemu w czasie rzeczywistym. Zamek przesyła informacje na temat stanu drzwi (otwarte/zamknięte) oraz stanu rygla (drzwi zaryglowane/drzwi odryglowane). Zabezpieczenie antywłamaniowe oraz odporność na wysokie i niskie temperatury (aż do -6. °C) sprawiają, że zamek AperioTM może być stosowany w drzwiach zewnętrznych. Urządzenie posiada stopień ochrony IP55.

Niezależnie od typu systemu kontroli dostępu, technologia AperioTM rozszerzona o platformę zamków elektronicznych umożliwia bezprzewodową integrację drzwi bez konieczności ich modyfikacji oraz bez okablowania. Zamek AperioTM L10. pozwala zabezpieczyć drzwi o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa - zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Do obsługi drzwi wyposażonych w urządzenia AperioTM wystarczą dotychczasowe karty zbliżeniowe oraz kody PIN.

Zamki AperioTM L10. są zgodne z normami EN 179 oraz EN 1125 i posiadają oznaczenia CE. Mogą być użyte w drzwiach przeciwpożarowych, dostępne są również różne profile w zależności od typu drzwi (europejski, skandynawski oraz fiński).

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)