Kupując w elektromarkecie przepłacasz o 30%

Kupując w elektromarkecie przepłacasz o 30%

27.11.2008 15:02, aktual.: 27.11.2008 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ceny produktów dostępnych w sklepach internetowych są średnio o 17% niższe niż w najpopularniejszych marketach ze sprzętem elektronicznym - wynika z przeprowadzonych badań porównywarki cen Nokaut.pl. Różnice w sprzęcie RTV i AGD niekiedy sięgają 32 %: telewizor czy lodówkę można przez Internet kupić taniej nawet o 1800 złotych - przekonują autorzy raportu.

Nokaut.pl porównał ceny produktów z elektromarketów i ze sklepów internetowych. Okazało się, że średnia cena produktów sprzedawanych w Sieci była mniejsza o 17. (wyniki te dotyczą głównie sprzętu RTV i AGD). Tradycyjne markety wypadają za to lepiej w przypadku promocji i ofert specjalnych. Badaniem objęto 500 losowo wybranych artykułów. Z raportu wynika, że ceny 467 z nich były niższe w sklepach internetowych niż tych z warszawskich elektromarketów.

Obraz

_ "W opinii klientów tradycyjne markety są o wiele lepsze. Jadnak jak wykazują badania jest zupełnie inaczej. Sklepy internetowe oznaczają łatwy dostęp do towarów, możliwość porównania cen i też szybkie sprawdzenie opinii innych klientów. Internet szybko się rozwija a możliwości korzystania z kart płatniczych są coraz większę. Wszystko wskazuje na to, że zakupy w Internecie wkrótce staną się domeną Polaków" _ - mówi Maciej Grzesiewski z Nokaut.pl. Nie ujawnia jednak, jakie elektromarkety zbadane zostały na potrzeby raportu i dodaje: _ "Nie chcemy ujawniać takich informacji. Robienie komuś złej opinii nie jest naszym zamiarem" _.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)