Kultowy zespół Iron Maiden stworzył własne słuchawki

Kultowy zespół Iron Maiden stworzył własne słuchawki

Kultowy zespół Iron Maiden stworzył własne słuchawki
Źródło zdjęć: © onkyo.com
02.11.2015 11:52

Legendy muzyki metalowej Iron Maiden razem z firmą Onkyo, producentem wysokiej klasy sprzętu audio, połączyły właśnie siły w wyjątkowym projekcie.Tajemnicze przedsięwzięcie nosi nazwę Maiden Audio i w ramach niego został stworzony nowy model słuchawek Ed-Ph0n3s.

Słuchawki sygnowane nazwą zespołu Iron Maiden, po raz pierwszy można było zobaczyć podczas targów elektroniki użytkowej CES w Las Vegas 2015. Od tego czasu inżynierowie z Onkyo przez kilka miesięcy konsultowali się ze Stevem Harrisem w sprawie optymalizacji emisji dźwięku słuchawek. To właśnie Harris jasno nakreślił, jak mają brzmieć i wyglądać słuchawki. Co ciekawe, założyciel Iron Maiden testował je w trakcie miksowania materiału na krążek "The Book Of Souls".

Obraz
© (fot. ironmaiden.com)

Słuchawki zostały wyposażone w 4 cm średnicy przetworniki z tytanowymi membranami zapewniającymi doskonałą jakość dźwięku. Produkt ma szeroki zakres dynamiczny i szerokie pasmo przenoszenia od 1. Hz do 27 kHz, dlatego jak podaje producent, brzmią naturalnie i przejrzyście. Za to poduszki muszli separują od hałasu z otoczenia i przybliżają do wrażeń, jakie chciał poprzez dźwięki przekazać artysta. Nauszniki oraz wewnętrzną stronę opaski obszyto miękką skórą i wypełniono pianką. Całość została ozdobiona motywem graficznym, który jest charakterystyczny dla zespołu Iron Maiden.
Niestety, jak na razie oficjalnie nie wiadomo, kiedy słuchawki wejdą do sprzedaży oraz jaka będzie cena. Jednak, jeśli wierzyć różnym źródłom internetowym, to sprzęt kultowego zespołu może kosztować od 6. do 100 dolarów (od 230 zł do 385 zł).

Źródło: get-sale / Whathifi

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)