Ktoś chce włamać się na twój profil? Facebook będzie wysyłać nowe ostrzeżenia

Ktoś chce włamać się na twój profil? Facebook będzie wysyłać nowe ostrzeżenia20.10.2015 08:57
Ktoś chce włamać się na twój profil? Facebook będzie wysyłać nowe ostrzeżenia
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

Administratorzy portalu Facebook, uważają, że bezpieczeństwo użytkowników i ich danych jest na Facebooku wartością priorytetową. Dlatego też postanowiono wprowadzić opcję, która będzie odpowiadała za informowanie o ewentualnych atakach na fejsbukowe konto.

Konta użytkowników często są łakomym kąskiem dla osób trzecich. Z wielu powodów ktoś może zechcieć się pod nas podszyć, spróbować złamać nasze hasło i narobić niemałego bałaganu wokół naszej osoby. Jak informuje _ TVN24 _, od poniedziałku 1. października administracja Facebooka może zacząć wysyłać ostrzeżenia informujące o tym, że konto mogło zostać naruszone przez osoby powiązane z władzą publiczną lub o podejrzeniu próby włamania się na profil.

Serwis informacyjny cytuje wypowiedź szefa ds. ochrony portalu społecznościowego, Alexa Stamosa: "Zdecydowaliśmy się pokazać dodatkowe ostrzeżenie, w przypadku kiedy mamy mocne podejrzenia, że za atakiem może stać np. strona rządowa. Robimy to, ponieważ takie ataki bywają bardziej zaawansowane i niebezpieczne niż inne i zachęcamy wszystkich, aby zabezpieczyli swoje konta".

_ WP / TVN24 _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)