Ktoś chce włamać się na twój profil? Facebook będzie wysyłać nowe ostrzeżenia

Ktoś chce włamać się na twój profil? Facebook będzie wysyłać nowe ostrzeżenia

Ktoś chce włamać się na twój profil? Facebook będzie wysyłać nowe ostrzeżenia
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
20.10.2015 08:57, aktualizacja: 20.10.2015 09:16

Administratorzy portalu Facebook, uważają, że bezpieczeństwo użytkowników i ich danych jest na Facebooku wartością priorytetową. Dlatego też postanowiono wprowadzić opcję, która będzie odpowiadała za informowanie o ewentualnych atakach na fejsbukowe konto.

Konta użytkowników często są łakomym kąskiem dla osób trzecich. Z wielu powodów ktoś może zechcieć się pod nas podszyć, spróbować złamać nasze hasło i narobić niemałego bałaganu wokół naszej osoby. Jak informuje _ TVN24 _, od poniedziałku 1. października administracja Facebooka może zacząć wysyłać ostrzeżenia informujące o tym, że konto mogło zostać naruszone przez osoby powiązane z władzą publiczną lub o podejrzeniu próby włamania się na profil.

Serwis informacyjny cytuje wypowiedź szefa ds. ochrony portalu społecznościowego, Alexa Stamosa: "Zdecydowaliśmy się pokazać dodatkowe ostrzeżenie, w przypadku kiedy mamy mocne podejrzenia, że za atakiem może stać np. strona rządowa. Robimy to, ponieważ takie ataki bywają bardziej zaawansowane i niebezpieczne niż inne i zachęcamy wszystkich, aby zabezpieczyli swoje konta".

_ WP / TVN24 _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)