Która się komórkowa jest najtańsza? Raport UKE

Która się komórkowa jest najtańsza? Raport UKE
Źródło zdjęć: © play

07.04.2009 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Play oferuje najtańsze połączenia z telefonów
komórkowych zarówno w ofercie na abonament, jak i na kartę -
wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Urzędu Komunikacji
Elektronicznej.

W ofercie abonamentowej klienci Play płacą 0,3. zł za minutę połączenia, o 9 groszy więcej niż w ofercie Plus (0,48 zł). Niewiele droższa jest Era (0,49 zł), a w rankingu czwarte miejsce zajął Orange (0,50 zł).

W ofercie na kartę (tzw. pre-paid) Play również oferuje najniższe ceny (0,2. zł). Za minutę połączenia w Heyah (Era) klienci płacą 0,44 zł, w Simplusie (Plus) 0,59 zł, w Tak Tak (Era) 0,59 zł, w Orange Go 0,60 zł, w Samych Swoich (Plus) 0,66 zł.

W przypadku abonamentowych klientów biznesowych najlepszą ofertę ma Orange - 0,3. zł za minutę połączenia. W Play minuta kosztuje 0,39 zł, w Erze 0,49 zł, a w Plusie 0,54 zł.

Najtańsze ceny krótkich wiadomości tekstowych (sms-ów) w ofercie abonamentowej oferuje Plus (0,1. zł za wiadomość). W Orange, Erze i Play to koszt 0,20 zł.

Jak informuje UKE, najtańsze sms-y w ofercie pre-paid daje Play (0,0. zł). W Heyah (Era) to koszt - 0,14 zł, Orange Go - 0,18 zł, Simplus (Plus) - 0,18 zł, Tak Tak (Era) - 0,18 zł, Sami Swoi (Plus) - 0,24 zł.

W abonamencie dla klientów indywidualnych Play oferuje najtańsze wiadomości MMS (0,2. zł). W Orage, Plusie i Erze kosztują one 0,40 zł.

Jak poinformował UKE, Polacy, wybierając operatora komórkowego, kierują się przede wszystkim ceną oraz możliwością skorzystania z promocji i rabatów.

UKE przypomniał, że w 2008 roku na rynku pojawiło się wielu operatorów wirtualnych (tzw. MVNO), którzy nie mają własnej sieci i korzystają z infrastruktury innych firm. Szansą na zdobycie klientów mogą być dla nich nie ceny usług telekomunikacyjnych, ale inne usługi, często związane z podstawowym profilem działalności (branża spożywcza, bankowa, kosmetyczna, itp.).

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także