Kto da więcej darmowego Internetu

Kto da więcej darmowego Internetu

31.07.2007 09:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W odpowiedzi na ofertę Netii, która oferowała tzw. darmowy Internet przez rok Tele2 przedstawiło wczoraj własną ofertę.

W odpowiedzi na ofertę Netii, która oferowała tzw. darmowy Internet przez rok Tele2 przedstawiło wczoraj własną ofertę. W ramach rozpoczynającej się w dniu wczorajszym Promocji Wakacyjnej TELE2 Internet, klient otrzymuje łącze o prędkości 1 Mb/s lub 2 Mb/s za darmo przez 1. miesięcy. Przez kolejne 21 miesięcy obowiązywania umowy promocyjnej, cena usługi wynosi 49 zł z VAT, dla łącza o prędkości 1 Mb/s i 94 zł z VAT miesięcznie dla łącza o prędkości 2 Mb/s.

Na odpowiedź Netii nie trzeba było długo czekać. Kilka godzin po oficjalnej informacji na temat oferty Tele2 Netia poinformowała o przedłużeniu promocji na „darmowy”. Internet (początkowo miała trwać tylko do końca lipca). Obecnie potrwa ona do 10 sierpnia. Przez rok można korzystać bezpłatnie z Internetu o prędkości 1Mbit/s i 2 Mbit/s. Za pozostałe 2 lata przy umowie na 36 miesięcy klient zapłaci za 1 Mbit/s 49 złotych brutto miesięcznie.

Cały pojedynek z boku obserwuje Telekomunikacja Polska. - Rynek dostępu do Internetu w Polsce jest w stadium rozwojowym i w tym kontekście TP nie boi się konkurencji –. mówi Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP. Zwraca uwagę na fakt, że operatorzy alternatywni takimi posunięciami schodzą ze swojej marży co pokazuje, iż nie zamierzają inwestować w rozwój rynku. Według niego TP wkrótce zaproponuje kolejne atrakcyjne oferty internetowe, ale oparte na zaudytowanych kosztach usług w powiązaniu z atrakcyjnym kontentem multimedialnym.

Można mieć zatem pewność, że to nie koniec, a dopiero początek licytacji ofert operatorów oferujących darmowy Internet.

Marcin Kwaśniak

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)