Kto będzie największym producentem płyt głównych?

Kto będzie największym producentem płyt głównych?

06.01.2008 08:00, aktualizacja: 07.01.2008 10:59

Nazwa Hon Hai Precision Industry zapewnie nic nie mówi większości internautów, jednak to właśnie ta tajwańska firma stanie się w najbliższym czasie największym producentem płyt głównych na świecie.

Po tym jak Asustek Computer podzielił się na trzy przedsiębiorstwa, Foxconn ( bo tak brzmi powszechnie znana nazwa Hon Hai ) może zostać światowym liderem. Wszystko zależy od tego, jak będzie przebiegała jego rywalizacja z firmą Pegatron Technology. To jedno z trzech przedsiębiorstw, które wyłoniło się z Asustek Computer. Pegatron ma produkować na zlecenie urządzenia związane z komputerami, w tym płyty główne i karty rozszerzeń. Foxconn ma jednak na rynku produktów dla firm trzecich lepsza pozycję wyjściową niż Pegatron, możliwe więc, że to o nim będziemy mówili w bieżącym roku jako o największym producencie płyt głównych.

Pozostałe dwie firmy powstałe z Asusteka to Asustek Computer i Unihan Technology Corp. Pierwsza z nich będzie nadal produkowała komponenty do pecetów, notebooki, serwery itp. pod marką Asus, a druga zajmie się produkcją obudów do komputerów oraz urządzeniami niezwiązanymi z rynkiem pecetów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)