Księżyc celem NASA. Chcą, aby drukarki 3D zbudowały bazy na Srebrnym Globie

Drukarki 3D zbudują bazy na Księżycu? NASA chce rozwinąć projekt
Drukarki 3D zbudują bazy na Księżycu? NASA chce rozwinąć projekt
Źródło zdjęć: © ICON

05.10.2020 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NASA rozwija technologie, dzięki którym ludzie już niedługo będą mogli powrócić na Księżyc. Kolonizacja Srebrnego Globu to jeden z głównych celów Amerykańskiej Agencji Kosmicznej. Najnowszy projekt zakłada, że tamtejsze bazy powstaną dzięki drukarkom 3D.

NASA zainteresowała się projektem Olympus, rozwijanym przez firmę ICON, zajmującą się drukiem w technologii 3D. Jej pracownicy przygotowują plan innowacyjnej budowy baz na Księżycu. Inżynierowie z Teksasu już wcześniej brali udział w podobnych projektach. Dotyczyły one m.in. nowatorskich schronień na Marsie.

ICON rozpoczęła współpracę z Centrum Lotów Kosmicznych Marshalla, należącym do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej. Naukowcy będą mogli przetestować tam swoje rozwiązania w praktyce.

Teksańska firma współpracuje m.in. z inżynierami z BIG-Bjarke Ingels Group.

- Od samego początku istnienia ICON myśleliśmy o budowie poza naszą planetą - komentuje współzałożyciel i dyrektor generalny ICON Jason Ballard. - Inwestycje NASA w technologie ery kosmicznej, mogą nie tylko pomóc w rozwoju przyszłości ludzkości w kosmosie, ale także rozwiązywać bardzo realne problemy, przed którymi stoimy na Ziemi - dodaje.

- Chcemy podnieść poziom gotowości technologicznej i przetestować różne systemy, aby udowodnić, że możliwe byłoby opracowanie wielkoskalowej drukarki 3D, która zbudowałaby infrastrukturę na Księżycu lub Marsie - mówi Corky Clinton, zastępca dyrektora biura ds. Nauki i Technologii Marshalla.

Inżynierowie z Teksasu przyznają, że są zaszczyceni, mogąc rozwijać badania i projekt Olympus. - Budowa pierwszych domów na Księżycu będzie najbardziej ambitnym projektem budowlanym w historii ludzkości i wyniesie naukę, inżynierię, technologię i architekturę na dosłownie "nowe wyżyny" - ocenił Ballard.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)