Księżyc celem NASA. Chcą, aby drukarki 3D zbudowały bazy na Srebrnym Globie

Księżyc celem NASA. Chcą, aby drukarki 3D zbudowały bazy na Srebrnym Globie05.10.2020 11:51
Drukarki 3D zbudują bazy na Księżycu? NASA chce rozwinąć projekt
Drukarki 3D zbudują bazy na Księżycu? NASA chce rozwinąć projekt
Źródło zdjęć: © ICON

NASA rozwija technologie, dzięki którym ludzie już niedługo będą mogli powrócić na Księżyc. Kolonizacja Srebrnego Globu to jeden z głównych celów Amerykańskiej Agencji Kosmicznej. Najnowszy projekt zakłada, że tamtejsze bazy powstaną dzięki drukarkom 3D.

NASA zainteresowała się projektem Olympus, rozwijanym przez firmę ICON, zajmującą się drukiem w technologii 3D. Jej pracownicy przygotowują plan innowacyjnej budowy baz na Księżycu. Inżynierowie z Teksasu już wcześniej brali udział w podobnych projektach. Dotyczyły one m.in. nowatorskich schronień na Marsie.

ICON rozpoczęła współpracę z Centrum Lotów Kosmicznych Marshalla, należącym do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej. Naukowcy będą mogli przetestować tam swoje rozwiązania w praktyce.

Teksańska firma współpracuje m.in. z inżynierami z BIG-Bjarke Ingels Group.

Zobacz też: NASA: Pierwsze takie zdjęcia księżyca Jowisza. Europa na niezwykle szczegółowym zbliżeniu

- Od samego początku istnienia ICON myśleliśmy o budowie poza naszą planetą - komentuje współzałożyciel i dyrektor generalny ICON Jason Ballard. - Inwestycje NASA w technologie ery kosmicznej, mogą nie tylko pomóc w rozwoju przyszłości ludzkości w kosmosie, ale także rozwiązywać bardzo realne problemy, przed którymi stoimy na Ziemi - dodaje.

- Chcemy podnieść poziom gotowości technologicznej i przetestować różne systemy, aby udowodnić, że możliwe byłoby opracowanie wielkoskalowej drukarki 3D, która zbudowałaby infrastrukturę na Księżycu lub Marsie - mówi Corky Clinton, zastępca dyrektora biura ds. Nauki i Technologii Marshalla.

Inżynierowie z Teksasu przyznają, że są zaszczyceni, mogąc rozwijać badania i projekt Olympus. - Budowa pierwszych domów na Księżycu będzie najbardziej ambitnym projektem budowlanym w historii ludzkości i wyniesie naukę, inżynierię, technologię i architekturę na dosłownie "nowe wyżyny" - ocenił Ballard.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)