Królowe zemsty na Facebooku

Królowe zemsty na Facebooku
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

05.07.2012 12:03, aktual.: 05.07.2012 12:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak sprawić przykrość znajomej, z którą przestałyśmy się dogadywać? Według Daily Mail, co czwarta użytkowniczka portali społecznościowych decyduje się dopiec byłej koleżance, zamieszczając na Facebooku zdjęcie, na którym tamta wygląda niezbyt korzystnie. Nie zapomina też żmii otagować na zdjęciu. A co! Niech wszyscy zobaczą!

Tak rozpoczyna się pętla cyberprzemocy, ponieważ skrzywdzona w ten sposób była koleżanka zazwyczaj…. odpowiada tym samym.

Według sondażu przeprowadzonego przez serwis Mymemory.com, dwie na pięć pań korzystających z Facebooka i/lub Twittera przyznaje, że zdarzyło im się celowo zamieścić fotkę znajomej bez makijażu. Co piąta przyznała, że odmówiła usunięcia zdjęcia nawet po tym, gdy poprosiła o to zainteresowana. Zawsze można powiedzieć „Nie bądź taka przewrażliwiona na swoim punkcie, na tej fotce jest kilka osób”.

Pozostaje usuwać tagi lub zablokować innym możliwość oznaczania nas na zdjęciu. Aż 7. procent uczestniczek sondażu zdarzyło się usunąć tag ze zdjęcia, na którym wypadły nie najlepiej. Nic dziwnego, skoro 2/3 zapytanych uważa, że po zobaczeniu fotografii, na której źle się prezentują, „byłyby naprawdę wściekłe”.

Na pomoc Facebooka nie ma co liczyć –. portal usuwa zdjęcia, na których widać nagość, przemoc. itp, ale nie reaguje na prośby o usunięcie fotek, na których wyglądamy mało ponętnie.

Mężczyzn nie spytano. Najwyraźniej panowie nie mają takich problemów –. zamieszczają zdjęcia kolegów bez makijażu i nikt się nie obraża. Problem powstałby, gdyby zaczęli umieszczać na Facebooku fotki umalowanych kumpli.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)