Kraków kolejnym miastem z usługą UPC Wi-Free

Kraków kolejnym miastem z usługą UPC Wi-Free09.05.2014 14:27
Kraków kolejnym miastem z usługą UPC Wi-Free
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

UPC rozwija zasięg nowej usługi i udostępnia UPC Wi-Free w kolejnym mieście. Teraz z bezpłatnej sieci hotspotów korzystać mogą klienci UPC z Krakowa.

UPC Wi-Free to nowa usługa darmowego dostępu do Internetu UPC niedawno wprowadzona pilotażowo w Sopocie. Jest odpowiedzią na rosnącą popularność usług mobilnych, dzięki którym klienci otrzymują coraz więcej swobody korzystania z usług w wybranym przez siebie miejscu i czasie. UPC postanowiło poszerzyć jej zasięg o kolejne polskie miasto i udostępnić usługę w Krakowie. W niedługim czasie jej zasięg będzie poszerzany o kolejne polskie miasta, a w przyszłości także w wybranych krajach Europy dla klientów UPC.

Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 3. Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa zostanie automatycznie włączona, ale każdy klient będzie mógł ją wyłączyć (opcja opt-out). Połączenie z UPC Wi-Free musi być skonfigurowane na każdym urządzeniu, które ma się łączyć z tą siecią. Aby zalogować się do sieci Wi-Free wystarczy zarejestrować się w systemie Moje UPC - login do tego systemu oraz indywidualne hasło, jakim jest nr PESEL klienta.

Sieć Wi-Fi udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925). Sieć UPC Wi-Free jest bezpieczna, a korzystanie z niej nie jest widoczne dla innych osób. Użytkownicy UPC Wi-Free nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Co więcej, modem emituje dwie oddzielne sieci, które w żaden sposób nie są ze sobą połączone. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych, co w żaden sposób nie wpływa na prędkość łącza, z którego korzystają klienci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)