Kosmiczna szklanka od pełnego nowatorskiego poczucia humoru Ballantines'a

Kosmiczna szklanka od pełnego nowatorskiego poczucia humoru Ballantines'a
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.10.2015 14:30, aktual.: 06.10.2015 15:55

Właśnie do naszej redakcyjnej skrzynki trafiła bardzo nietypowa informacja prasowa pod tytułem "Whisky w kosmosie? Tylko Ballantine’s!". Zastanawiacie się o co może chodzić? My byliśmy równie zdziwieni, dlatego postanowiliśmy koniecznie się nią z wami podzielić!

_ Czy whisky można degustować w kosmosie? _ - od takiego pytania rozpoczynamy naszą galaktyczną podróż z informacją prasową od Ballantines'a. _ W stanie nieważkości może być to trudne, ale jest na to sposób – marka Ballantine’s opracowała specjalną grawitacyjną szklankę. _ - Robi się ciekawie, prawda?

_ Fala międzygalaktycznych podróży być może cały czas jest przed nami, ale przezorny zawsze ubezpieczony. To gadżet, który pozwoli cieszyć się „szkocką” w każdych warunkach, nawet tych kosmicznych. _

Księżyc bliżej, niż myślisz!

Zaalarmowana powtarzającymi się skargami astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) o braku kosmicznych odpowiedników typowo ziemskich rzeczy, marka Ballantine’s wyszła z pomysłem stworzenia szklanki, która wychodzi naprzeciw wymaganiom nie tylko wielbicielom szkockiej, ale i rozwijającego się rynku technologii i kosmicznych podróży. Jest to prototyp, więc zanim astronauci pozwolą sobie na chwilę relaksu z whisky w ręku, może minąć wiele lat.

_ „Turystyka kosmiczna nie jest aż tak odległa; ludzie będą podróżować w kosmos tak, jak robią to na Ziemi i również wtedy będą chcieli przeżyć moment relaksu” _, stwierdził Josh McCarthy, senior brand manager firmy Ballantine’s. Przez rok firma badała, jak ciecz (a właściwie whisky) zachowuje się w warunkach zerowej grawitacji.

Zakładamy, że niejeden naukowiec chciałby prowadzić badania nad cieczą, przepraszam, whisky. Prosze sobie wyobrazić tłumne aplikacje przyszłych studentów na wszystkich uniwersyteckich wydziałach chemii, nie tylko w Polsce, ale i na świecie!

Elegancja goni innowację!

Marka długo poszukiwała odpowiedniego modelu prototypu grawitacyjnej szklanki, aż w końcu pracę nad jej skonstruowaniem powierzono założycielowi The Open Space Agency, Jamesowi Parr, który był wielkim entuzjastą tego pomysłu. Jak powiedział sam Parr: _ „To magiczne, w jaki sposób rzeczy się zachowują, gdy pozbawisz je grawitacji” _. - I w ten sposób z tematu whisky i galaktycznych podróży wylądowaliśmy w klimatach... magicznych.

Po jedenastu miesiącach powstało rozwiązanie. Efektem prac jest smukła, plastikowa szklanka, wspomagana przez bazę z różowego złota, które jako jeden z nielicznych metali nie zmienia smaku trunku.

Whisky przelewana jest na samo dno, z którego ku górze _ złocisty trunek _ prowadzi spiralna rurka zakończona złotym otworem. Całość prezentuje się wyjątkowo nowocześnie i zarazem elegancko.

Cierpliwi zostaną nagrodzeni!

Zanim jednak „kosmiczna szklanka”. trafi do ogólnego obiegu, mogą minąć lata, a nawet dekady. Marka cały czas udoskonala swoje dzieło. Jak na razie, data premiery i ewentualna cena szklanki są nieznane. Tak więc pozostaje nam podziwiać i czekać na ten „artefakt przyszłości”, jak to ujął Perr, który przybliży nas nie tylko do kosmicznych podróży, ale i do całkowicie nowej ery technologii.

Dziękujemy marce Ballantines za wyjątkowo kreatywne poczucie humoru i to niemal w środku tygodnia! Życzymy udanych prac nad produktem i czekamy na pierwszy lot na Marsa w towarzystwie... kosmicznych szklanek pełnych whisky.

_ Sebastian Kupski _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)