Korzystanie z YouTube będzie płatne?

Korzystanie z YouTube będzie płatne?

Korzystanie z YouTube będzie płatne?
20.04.2009 12:06

Okazuje się, że spekulacje na temat wprowadzenia opłat za korzystanie z serwisu You Tube były jak najbardziej zasadne - podała strona media2.pl Szef Google w jednym ze swoich wywiadów prasowych potwierdził, iż You Tube może wprowadzić opłaty za korzystanie z zasobów portalu.

Czym jest to powodowane? YouTube generuje bardzo wysokie koszty utrzymania, a do tego przynosi koncernowi straty. Jak ocenił bank Credit Suisse, YouTube może tylko w tym roku stracić nawet 47. mln USD. Mimo rosnących przychodów, wciąż są one zbyt małe do kosztów, które generuje multimedialny gigant. Aby osiągnąć zysk, YouTube wciąż szuka nowych źródeł przychodów. Jak zauważa mashable.com, na serwisie wideo pojawiają się coraz większe reklamy banerowe, które pochłaniają coraz większą część strony.

Obraz

Ku zmartwieniu użytkowników sprawdzić się też może najczarniejszy scenariusz, czyli wprowadzenie opłat. Początkowo opłaty miałyby objąć treści określane jako „Premium” np. klipy wideo czy filmy. Czy YouTube nie posunie się jednak dalej i nie każe sobie płacić za obejrzenie jakiegokolwiek materiału? Czas pokaże.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)