Korzystanie z Internetu wskazane dla osób starszych

Korzystanie z Internetu wskazane dla osób starszych

Korzystanie z Internetu wskazane dla osób starszych
13.01.2009 19:01, aktualizacja: 14.01.2009 09:13

Jak podaje serwis TVN24, amerykańscy naukowcy udowodnili, że korzystanie z Internetu pozytywnie wpływa na sprawność umysłową osób starszych. Poza tym, kilka godzin przed monitorem stymuluje pracę mózgu o wiele bardziej niż tradycyjne czytanie książek.

Odkrycia dokonał zespół naukowy pod przewodnictwem Gary'ego Smalla z Uniwersytetu Kalifornii. Na podstawie badań udowodniono, że korzystanie z wyszukiwarek w Internecie uaktywnia istotne obszary mózgu, które podczas tradycyjnego czytania książek są bezczynne.

Oczywiście nadal aktualne jest powiedzenie "lektury kształcą". Jednak już nie tak jak informacje zdobyte w Sieci. Podczas czytania papierowej książki najbardziej stymulowane są "ośrodki odpowiadające za mowę, pamięć i przetwarzanie bodźców optycznych", natomiast podczas korzystania z Internetu dodatkowo zaczyna działać obszar mózgu odpowiedzialny za koncentrację i podejmowanie skomplikowanych decyzji.

Do podobnych wniosków doszli również naukowcy, którzy dla amerykańskiej firmy ubezpieczeniowej Allstate sprawdzali oddziaływanie gier komputerowych na sprawność seniorów. Według nich spędzanie czasu z grami logicznymi pozytywnie wpływa na zapamiętywanie i inne funkcje mózgu.

Wyniki badań Gary'ego Smalla opublikował niemiecki magazyn "Senioren Ratgeber".

Więcej na ten temat: Gry komputerowe pomagają seniorom - http://www.pcworld.pl/news/173576/gry.komputerowe.pomagaja.seniorom.html

Źródło: TVN24

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)