Korzystają z telefonu i w restauracji, i w ubikacji

Korzystają z telefonu i w restauracji, i w ubikacji

Korzystają z telefonu i w restauracji, i w ubikacji
Źródło zdjęć: © Toi-Toi
12.05.2009 12:04, aktualizacja: 12.05.2009 12:54

Według badania przeprowadzonego przez agencję iGR, ponad 40% Amerykanów wykonuje połączenia głosowe podczas korzystania z toalety. Równie duży odsetek stanowią osoby, które w tym samym miejscu piszą wiadomości tekstowe. Także w innych sferach życia ludzie bardzo często nie mogą się rozstać ze swoimi telefonami.

Korzystanie z telefonu podczas przebywania w łazience zadeklarowało ponad 42% pytanych. Odsetek ten jest taki sam dla osób rozmawiających, jak i piszących wiadomości tekstowe. Również obecność w restauracji i spożywanie posiłku nie stanowią dla respondentów przeszkody w korzystaniu z telefonu. 70% spośród nich zdarzało się w tym czasie prowadzić rozmowy, natomiast 73% z nich wysyła w takich momentach wiadomości SMS.

Takich odpowiedzi udzielały głównie osoby w wieku od 18 do 34 lat, przy czym największy odsetek z nich mieścił się w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat. Do korzystania w toalecie częściej przyznawały się kobiety niż mężczyźni - 5% więcej kobiet korzystało z rozmów głosowych, natomiast 8% więcej z wiadomości tekstowych. Również w restauracji kobiety częściej sięgały po telefon. Rozmowy w tym miejscu prowadziło o 4%, natomiast z wiadomości korzystało o 7% więcej kobiet niż mężczyzn.

Badanie zostało przeprowadzone pod koniec kwietnia. Wzięło w nim udział tysiąc osób w wieku od 18 do 65 lat. Pytano ich o to w jakich miejscach w ciągu ostatniego miesiąca korzystali z połączeń głosowych i wiadomości tekstowych.

Przedstawione wyniki badań nie powinny stanowić dla nikogo większego zaskoczenia. Ludzie przyzwyczaili się do traktowania swojego telefonu jako rzeczy bardzo osobistej, z którą ciężko im się rozstać chociażby na krok. Szerzej o takim zjawisku pisaliśmy w tej wiadomości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)