Trwa ładowanie...

Koronawirus zwalczany szybciej przez pacjentów z bólami głowy. Nowe badania

Koronawirus może zostać zwalczony szybciej przez osoby, u których w trakcie choroby COVID-19 zaobserwowano silne bóle głowy - wynika z badań przeprowadzonych przez hiszpańskich naukowców.

Share
Koronawirus a silne bóle głowy. Nowe badania
Koronawirus a silne bóle głowy. Nowe badaniaŹródło: Pexels
d3fin5o

Silne bóle głowy towarzyszące chorobie wywołanej przez zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, mają wpływ na infekcję górnych dróg oddechowych - twierdzą hiszpańscy naukowcy. Wyniki badań opublikowali na łamach pisma "Cephalalgia".

Zespół neurologów ze szpitala Valld'Hebron w Barcelonie wykazał, że bóle głowy pojawiają się średnio u trzech na czterech pacjentów, u których zdiagnozowano chorobę COVID-19. Ich zdaniem, występowanie migren ma związek z uaktywnianiem się mechanizmów obronnych organizmu już w pierwszych dniach po zakażeniu. Dzięki temu, jak twierdzą badacze, choroba mija szybciej, a jej końcowa faza ma łagodny przebieg.

Naukowcy wskazali, że osoby leczące się na COVID-19 w barcelońskim szpitalu chorują zazwyczaj 31 dni, natomiast pacjenci, u których zaobserwowano wcześniej silne bóle głowy, uznawani są za ozdrowieńców już po 24 dniach.

Zobacz też: Koronawirus. Ekspertka: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy

W badaniach udział wzięło około 150 pacjentów. Naukowcy zaobserwowali, że bóle głowy u zainfekowanych występują częściej w przypadku kobiet oraz młodych osób.

d3fin5o

Autorzy badań wskazali jednocześnie, że u 37 procent pacjentów z bólami głowy, migreny nie ustąpiły po sześciu tygodniach od momentu, kiedy zostali uznani za ozdrowieńców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fin5o

Podziel się opinią

Share
d3fin5o
d3fin5o
Więcej tematów