Koronawirus zmusza fabryki do zmiany produkcji. Wśród nich producent iPhone'ów

Koronawirus zmusza fabryki do zmiany produkcji. Wśród nich producent iPhone'ów
Źródło zdjęć: © Getty Images
Bolesław Breczko

08.02.2020 17:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Foxconn - tajwańska firma produkująca w Chinach elektronikę, m.in. iPhone'y, poinformowała, że w jednej z jej fabryk nastąpi zmiana. Zamiast podzespołów elektronicznych fabryka w Shenzen będzie produkowała maski medyczne.

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem 2019-nCoV chińskie fabryki zmieniają standardowy system produkcji i przestawiają się na wytwarzanie masek i odzieży ochronnej dla własnych pracowników, lekarzy, służb porządkowych i mieszkańców. Uwagę mediów przykuła decyzja właściciela firmy Foxconn, która odpowiada m.in. za produkcję iPhone'ów dla Apple. Jednak według doniesień The Verge fabryka Foxconn w Shenzen, która zmieni linie produkcyjne, nie zajmuje się na co dzień składaniem smartfonów Apple. Te mają powstawać w fabryce w Zhengzhou.

Fosconn nie jest jedynym zakładem produkcyjnym, który przestawi swoje moce przerobowe na walkę z koronawirusem. Jak informuje Reuters także inne fabryki zdecydowały się wytwarzać odzież i maski ochronne, których cały czas brakuje. Fabryka samochodów kontrolowana m.in. przez General Motors poinformowała przez media społecznościowe, że planuje ustawienie 14 linii produkcyjnych i wytwarzanie 1,7 mln masek dziennie.

Zakład produkujący odzież Hongdou Group zmienił swoje linie produkcyjne i będzie robił miesięcznie 60 tysięcy jednorazowych kombinezonów ochronnych.

Obraz
© Coronavirus 2019-nCoV Global Cases by Johns Hopkins CSSE

Podejście fabryk pokazuje, jak ogromnym wyzwaniem jest wybuch zakażeń koronawirusem 2019-nCoV w Chinach. Według oficjalnych danych od początku roku wirusem zakaziło się ponad 30 tys. osób, a ponad 600 zmarło, głównie w Chinach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także