Koronawirus zmusza fabryki do zmiany produkcji. Wśród nich producent iPhone'ów

Koronawirus zmusza fabryki do zmiany produkcji. Wśród nich producent iPhone'ów

Koronawirus zmusza fabryki do zmiany produkcji. Wśród nich producent iPhone'ów
Źródło zdjęć: © Getty Images
Bolesław Breczko
08.02.2020 17:20

Foxconn - tajwańska firma produkująca w Chinach elektronikę, m.in. iPhone'y, poinformowała, że w jednej z jej fabryk nastąpi zmiana. Zamiast podzespołów elektronicznych fabryka w Shenzen będzie produkowała maski medyczne.

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem 2019-nCoV chińskie fabryki zmieniają standardowy system produkcji i przestawiają się na wytwarzanie masek i odzieży ochronnej dla własnych pracowników, lekarzy, służb porządkowych i mieszkańców. Uwagę mediów przykuła decyzja właściciela firmy Foxconn, która odpowiada m.in. za produkcję iPhone'ów dla Apple. Jednak według doniesień The Verge fabryka Foxconn w Shenzen, która zmieni linie produkcyjne, nie zajmuje się na co dzień składaniem smartfonów Apple. Te mają powstawać w fabryce w Zhengzhou.

Fosconn nie jest jedynym zakładem produkcyjnym, który przestawi swoje moce przerobowe na walkę z koronawirusem. Jak informuje Reuters także inne fabryki zdecydowały się wytwarzać odzież i maski ochronne, których cały czas brakuje. Fabryka samochodów kontrolowana m.in. przez General Motors poinformowała przez media społecznościowe, że planuje ustawienie 14 linii produkcyjnych i wytwarzanie 1,7 mln masek dziennie.

Zakład produkujący odzież Hongdou Group zmienił swoje linie produkcyjne i będzie robił miesięcznie 60 tysięcy jednorazowych kombinezonów ochronnych.

Obraz
© Coronavirus 2019-nCoV Global Cases by Johns Hopkins CSSE

Podejście fabryk pokazuje, jak ogromnym wyzwaniem jest wybuch zakażeń koronawirusem 2019-nCoV w Chinach. Według oficjalnych danych od początku roku wirusem zakaziło się ponad 30 tys. osób, a ponad 600 zmarło, głównie w Chinach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)