Koronawirus w Polsce. Galerie handlowe znów otwarte. Premier Mateusz Morawiecki podał datę

Koronawirus w Polsce. Galerie handlowe znów otwarte. Premier Mateusz Morawiecki podał datę

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe decyzje rządu
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe decyzje rządu
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Prokopowicz
21.11.2020 12:46, aktualizacja: 02.03.2022 12:59

Koronawirus nie zwalnia tempa, w związku z czym rząd zdecydował się na przedłużenie większości zakazów. Premier Mateusz Morawiecki poinformował jednak, że już wkrótce możemy spodziewać się ponownego otwarcia galerii handlowych.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w sobotę 21 listopada o nowych decyzjach rządu w sprawie obostrzeń. - Rozpoczynamy dziś 100 dni solidarności, które pozwolą nam lepiej przejść przez ten okres. Na końcu tego okresu będzie pewnie dostępna szczepionka - mówił szef rządu.

Premier podczas specjalnej konferencji ogłosił ponowne otwarcie galerii handlowych. - Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty (28 listopada) placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Przedsiębiorcy obiecali nam, że zadbają o reżim w swoich sklepach tak, jak to jest w sklepach spożywczych - zapewnił Morawiecki.

Szef rządu ogłosił, że do 27 grudnia zamknięte pozostaną:

  • placówki gastronomiczne
  • kina
  • teatry
  • siłownie
  • kluby fitness
  • baseny

Premier poinformował również, że szkoły pozostaną zamknięte do 23 grudnia, a ferie będą skumulowane w jednym okresie na początku stycznia. - Zwykle były rozłożone na różne regiony w innym czasie, jednak w 2021 roku będą skumulowane, aby ruch był jak najmniejszy. Żeby nie wyjeżdżać za granicę, aby siedzieć w domu i przerwać łańcuch zakażeń - tłumaczył szef rządu. Zdaniem Morawieckiego, po przerwie zimowej w szkołach, która odbędzie się w dniach 4-17 stycznia, powinna być dostępna pierwsza szczepionka na koronawirusa SARS-CoV-2.

Na konferencji nawiązano także do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Premier zaapelował, aby ten czas spędzić wyłącznie w gronie najbliższych. Prosił również, aby nie przemieszczać się z miasta do miasta.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)