Trwa ładowanie...
d11efi2

Koronawirus może zarazić 150 mln osób w samym USA. Ekspert: "Przygotujcie się na najgorsze"

Koronawirus może zarazić od 70 do nawet 150 milionów ludzi w USA - ocenia Brian Monahan, lekarz kongresu Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie media donoszą, że swoją opinią miał podzielić się z pracownikami Senatu podczas zamkniętego spotkania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w USA. Ekspert szacuje: od 70 do 150 milionów zarażonych
Koronawirus w USA. Ekspert szacuje: od 70 do 150 milionów zarażonych (Shutterstock.com)
d11efi2

Oficjalny lekarz kongresu Stanów Zjednoczonych Brian Monahan oszacował, że liczba zakażonych nowym koronawirusem może wynieść finalnie od 70 do 150 milionów. Mowa tu jedynie o obywatelach USA. O niepokojącej opinii specjalisty poinformowały telewizja NBC oraz portal Axios.

Jak donoszą amerykańskie stacje, lekarz swoją opinią podzielił się podczas zamkniętego spotkania z pracownikami Senatu. Miał do nich powiedzieć: "Przygotujcie się na najgorsze" - informuje PAP powołując się na media w USA.

d11efi2

Uczestnicy spotkania, którzy chcieli pozostać anonimowi przekazali amerykańskim mediom, że lekarz miał również stwierdzić, że ponad 80 procent cierpiących na chorobę zakaźną COVID-19 wyjdzie z niej nie doznając żadnych szkód na zdrowiu.

Jak podaje Axios, prognozy Briana Monahana niewiele różnią się od szacunków innych ekspertów. Jednym z nich jest Marc Lipsitch, epidemiolog z Harvardu, który ocenił, że wirusem SARS-CoV-2 zakazi się od 20 do 60 procent ludzi na świecie.

Według danych z 2018 roku populacja Stanów Zjednoczonych wynosi 327,2 milionów.

d11efi2

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d11efi2

d11efi2