Koronawirus może zarazić 150 mln osób w samym USA. Ekspert: "Przygotujcie się na najgorsze"

Koronawirus może zarazić 150 mln osób w samym USA. Ekspert: "Przygotujcie się na najgorsze"

Koronawirus może zarazić 150 mln osób w samym USA. Ekspert: "Przygotujcie się na najgorsze"
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
12.03.2020 09:05, aktualizacja: 12.03.2020 10:45

Koronawirus może zarazić od 70 do nawet 150 milionów ludzi w USA - ocenia Brian Monahan, lekarz kongresu Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie media donoszą, że swoją opinią miał podzielić się z pracownikami Senatu podczas zamkniętego spotkania.

Oficjalny lekarz kongresu Stanów Zjednoczonych Brian Monahan oszacował, że liczba zakażonych nowym koronawirusem może wynieść finalnie od 70 do 150 milionów. Mowa tu jedynie o obywatelach USA. O niepokojącej opinii specjalisty poinformowały telewizja NBC oraz portal Axios.

Jak donoszą amerykańskie stacje, lekarz swoją opinią podzielił się podczas zamkniętego spotkania z pracownikami Senatu. Miał do nich powiedzieć: "Przygotujcie się na najgorsze" - informuje PAP powołując się na media w USA.

Uczestnicy spotkania, którzy chcieli pozostać anonimowi przekazali amerykańskim mediom, że lekarz miał również stwierdzić, że ponad 80 procent cierpiących na chorobę zakaźną COVID-19 wyjdzie z niej nie doznając żadnych szkód na zdrowiu.

Jak podaje Axios, prognozy Briana Monahana niewiele różnią się od szacunków innych ekspertów. Jednym z nich jest Marc Lipsitch, epidemiolog z Harvardu, który ocenił, że wirusem SARS-CoV-2 zakazi się od 20 do 60 procent ludzi na świecie.

Według danych z 2018 roku populacja Stanów Zjednoczonych wynosi 327,2 milionów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)