Koronawirus korzystnie wpływa na branżę erotyczną. Zaskakuje zwłaszcza jedna kategoria

Branża erotyczna rozwija się w czasie pandemii
Branża erotyczna rozwija się w czasie pandemii
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

12.10.2020 19:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele branż ucierpiało na skutek lockdownu, który został wprowadzony z powodu pandemii koronawirusa. Jednak jak donosi najnowszy raport, branża erotyczna ma się bardzo dobrze, a jedna z kategorii gadżetów mocno się w czasie pandemii rozwinęła. 

Pandemia koronawirusa przybiera na sile na całym świecie, a WHO ostrzega, by władze nie podejmowały pochopnej decyzji o ponownym lockdownie. Eksperci zwrócili uwagę przede wszystkim na to, że ograniczenia wpływają niekorzystnie na lokalnych przedsiębiorców oraz przynoszą negatywne skutki dla wielu branż (np. turystycznej). 

Jednak najnowszy raport, przedstawiony przez analityków Jupiter Research, zwraca uwagę, że są branże, które zdecydowanie zyskują na pandemii. Mowa tu o nowych rozwiązaniach technologicznych oraz cyfrowych. Analitycy zwrócili uwagę szczególnie na branżę akcesoriów erotycznych. Ta branża elektroniki od początku roku wzrosła aż o 87 proc. 

Większym zainteresowaniem cieszą się obecnie urządzenia łączące się z siecią, np. za pośrednictwem zintegrowanych aplikacji oraz przez Bluetooth. Ich sprzedaż od początku roku wyniosła 36 mln sztuk, podaje Jupiter Research. Jednak jedna kategoria zdecydowanie wyróżnia się na tyle innych i może zaskoczyć. 

Eksperci wskazują, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się roboty towarzyszące oraz inne zaawansowane technologicznie seks-gadżety. Roboty te są wyposażone w specjalne czujniki, sztuczną inteligencję oraz technologię uczenia maszynowego. Dzięki temu po kontakcie z użytkownikiem mogą reagować na jego dotyk. 

Szczegółowe informacje na temat koronawirusa w Polsce i na świecie, uzyskasz, zapisując się na nasz specjalny newsletter lub pobierając dedykowaną aplikację.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)