Koronawirus: Konferencja Ministerstwa Zdrowia. Znane są wyniki badań Polaków ewakuowanych z Wuhan

Koronawirus: Konferencja Ministerstwa Zdrowia. Znane są wyniki badań Polaków ewakuowanych z Wuhan

Koronawirus: Konferencja Ministerstwa Zdrowia. Znane są wyniki badań Polaków ewakuowanych z Wuhan
Źródło zdjęć: © East News | Jakub Kaminski/East News
Karolina Modzelewska
05.02.2020 09:11, aktualizacja: 05.02.2020 09:22

Dzisiaj (05.02.2020 r.) odbyła się kolejna konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia w sprawie koronawirusa. W jej trakcie przedstawiciele Ministerstwa opowiadali o wynikach badań próbek pobranych od osób, które w niedziele wróciły z Wuhan. Znane są już wyniki badań.

Koronawirus to temat numer jeden ostatnich tygodni. Liczba jego ofiar stale wzrasta. Według najnowszych danych z 5 lutego 2020 roku, które na bieżąco aktualizują eksperci z Instytutu Johnsa Hopkinsa CSSE, na skutek 2019-nCoV zmarło 493 osoby, a zarażonych jest ponad 24 tysiące.

Koronawirus: Diagnostyka w Polsce

Pod koniec stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce "możliwa jest diagnostyka chorych pod kątem zakażenia koronawirusem. Państwowy Zakład Higieny otworzył linię diagnostyczną wirusa z Chin, dysponując pełnym wzorcem genetycznym".

W tym czasie odbyła się również pierwsza konferencja prasowa w sprawie koronawirusa. W jej trakcie Waldemara Kraski, sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, przekonywał, że w Polsce nie ma jeszcze przypadków koronawirusa, ale władze liczą się z tym, że w końcu się pojawią.

Koronawirus: Polacy wracający z Wuhan

Podczas dzisiejszej konferencji przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia mówili o wynikach badań próbek pobranych od osób, które w niedziele wróciły z Wuhan. Wiceminister zdrowia - Waldemar Kraska przekazał, że wszystkie wyniki są ujemne. Nikt nie został zarażony koronawirusem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)