Koronawirus jest już w Europie – są pierwsze zakażenia we Francji

Koronawirus jest już w Europie – są pierwsze zakażenia we Francji

Koronawirus jest już w Europie – są pierwsze zakażenia we Francji
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Oskar Ziomek
24.01.2020 21:25, aktualizacja: 24.01.2020 21:35

Koronawirus z Chin dotarł do Europy. Francuskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że odnotowano dwa przypadki zakażenia wirusem, który od niedawna paraliżuje Chiny. Wcześniej zakażenia koronawirusem zauważono także w Stanach Zjednoczonych.

We Francji odnotowano pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, które są jednocześnie pierwszymi w Europie – podaje RMF 24. Koronawirus został zdiagnozowany u pacjenta w Bordeaux, a w następne w okolicach Paryża.

O koronawirusie we Francji poinformowała Minister zdrowia, Agnes Buzyn. Jak się okazuje, pacjent z Bordeaux ma 48 lat, a wcześniej przebywał w Wuhan w Chinach – informują WP Wiadomości, powołując się na słowa francuskiej minister.

Pacjent przebywa aktualnie w izolatce w szpitalu w Bordeaux. Niestety w praktyce wirus mógł się już rozprzestrzenić dalej. Przed zdiagnozowaniem zakażenia, a po powrocie do Francji z Chin, 48-latek zdążył się już bowiem spotkać z kilkunastoma osobami.

Informacje o drugim zakażeniu z okolic Paryża są mniej szczegółowe. W tym przypadku pacjent również wrócił niedawno z Chin, ale nie wiadomo, czy przebywał w Wuhan lub jego okolicach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)