Trwa ładowanie...
d1m3tde

Koronawirus: Google przekazuje WHO i firmom setki milionów dolarów na walkę z COVID-19

Całemu światu zależy na tym, aby jak najszybciej zażegnać pandemię koronawirusa. Firma Google, która aktywnie działa na tym polu, podjęła dalsze kroki, oferując łączną pomóc rzędu 800 milionów dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus: Google przekazuje WHO i firmom setki milionów dolarów na walkę z COVID-19
(Getty Images)
d1m3tde

Beneficjentem pakietu antykryzysowego Google'a są małe biznesy oraz organizacje pozarządowe, które otrzymają 200 milionów dolarów. Ponadto Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) będzie mogła skorzystać z 250 milionów dolarów grantów reklamowych. Pomogą one w kierowaniu informacji dotyczących ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Ponadto instytucje akademickie i badacze będą mogli liczyć na 20 milionów dolarów dofinansowania na korzystanie z usług Google Cloud, w celu analizy danych i przyspieszeniu badań nad koronawirusem. Natomiast 340 milionów dolarów przypadnie w udziale małym i średnim przedsiębiorstwom korzystającym z reklam Google na wsparcie działań reklamowych i docieranie do klientów w trudnych warunkach. Ponadto Google wesprze również produkcję respiratorów oraz maseczek ochronnych.

d1m3tde

Podziel się opinią

Share

d1m3tde

d1m3tde
Więcej tematów