Koronawirus a praca zdalna. Nowe wytyczne w sprawie działań urzędów

Wojewódzki urząd pracy
Wojewódzki urząd pracy
Źródło zdjęć: © money.pl | Rafał Parczewski

02.11.2020 10:04, aktual.: 01.03.2022 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czasie piątkowej (30.10) konferencji, premier zapowiedział, że urzędy mają przejść na tryb pracy zdalnej. Początkowo miało to mieć miejsce już od poniedziałku, 2 listopada, jednak po rozmowach z przedstawicielami samorządów, padły nowe wytyczne.

- W wyniku rzeczowej, konstruktywnej dyskusji, ustalono, że rozporządzenie dotyczące administracji samorządowej wejdzie w życie od wtorku, po ogłoszeniu w poniedziałek 2 listopada - poinformowano w oświadczeniu. 

Oznacza to, że praca zdalna w urzędach wejdzie w życie nie 2 listopada, a dopiero 3 listopada. Nowe rozporządzenie wprowadzi zdalny tryb pracy, ale jednocześnie upoważni kierowników urzędów i innych jednostek do ustalenia szczegółów dotyczących wprowadzenia nowych zasad. 

Nowe rozporządzenie ma zmniejszyć narażenie urzędników na kontakt z osobami trzecimi, ale jednocześnie nie może wstrzymywać pracy urzędów. Po stronie kierowników będzie leżeć zorganizowanie pracy w taki sposób, by umożliwić sprawną pracę oraz nie opóźniać spraw administracyjnych. 

Wprowadzenie pracy zdalnej w urzędach od 3 listopada nie kończy jednak pracy zespołu odpowiedzialnego za nowelizację zasad. Wciąż istnieją problemy i nierozpatrzone postulaty, a to oznacza, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnego rozporządzenia. 

Zgodnie ze słowami premiera Morawieckiego, wszyscy pracownicy administracji, którzy nie muszą pracować stacjonarnie, mają przejść na tryb pracy zdalnej na co najmniej dwa najbliższe tygodnie. 

Szczegółowe informacje na temat koronawirusa w Polsce i na świecie, uzyskasz, zapisując się na nasz specjalny newsletter lub pobierając dedykowaną aplikację.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także