Koreańczycy odkryli lek na łysienie. Wspaniała wiadomość dla wielu mężczyzn

Strona głównaKoreańczycy odkryli lek na łysienie. Wspaniała wiadomość dla wielu mężczyzn
08.12.2017 10:34
Koreańczycy odkryli lek na łysienie. Wspaniała wiadomość dla wielu mężczyzn
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Naukowcy z Korei Południowej twierdzą, że mają lek na łysienie. To rewolucyjna wiadomość dla wielu mężczyzn na całym świecie.

Według doniesień serwisu geekweek.pl, naukowcy z uniwersytetu Yonsei w Seulu twierdzą, że stworzyli metodę zatrzymania łysienia. Ale to nie koniec. Najnowszy środek sprawi też, że włosy będą w stanie się regenerować. Mieszki włosowe zaczną rosnąć, tam gdzie ich nie było.

W preparacie zastosowano białko zwane CXXC5. Jak twierdza Koreańczycy, odpowiada ono za łysienie androgenowe, czyli jego najpopularniejszy rodzaj. Łącząc się z białkami z rodziny dsh zapobiega odnowie i powstawaniu nowych włosów.

Po przeanalizowaniu danych, które udało im się zebrać, naukowcy wzięli się za stworzenie preparatu. Efektem ich pracy jest środek o nazwie PTD-BTM, którego działanie potwierdzono na myszach. W ciągi 28 dni udało się odbudować u nich owłosienie.

Standardowo, zanim preparat będzie gotowy do użycia, czeka go szereg badań na ludziach. Póki co trwają kolejne eksperymenty na zwierzętach.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)