Koreańczycy odkryli lek na łysienie. Wspaniała wiadomość dla wielu mężczyzn

Koreańczycy odkryli lek na łysienie. Wspaniała wiadomość dla wielu mężczyzn

Koreańczycy odkryli lek na łysienie. Wspaniała wiadomość dla wielu mężczyzn
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Arkadiusz Stando
08.12.2017 10:34

Naukowcy z Korei Południowej twierdzą, że mają lek na łysienie. To rewolucyjna wiadomość dla wielu mężczyzn na całym świecie.

Według doniesień serwisu geekweek.pl, naukowcy z uniwersytetu Yonsei w Seulu twierdzą, że stworzyli metodę zatrzymania łysienia. Ale to nie koniec. Najnowszy środek sprawi też, że włosy będą w stanie się regenerować. Mieszki włosowe zaczną rosnąć, tam gdzie ich nie było.

W preparacie zastosowano białko zwane CXXC5. Jak twierdza Koreańczycy, odpowiada ono za łysienie androgenowe, czyli jego najpopularniejszy rodzaj. Łącząc się z białkami z rodziny dsh zapobiega odnowie i powstawaniu nowych włosów.

Po przeanalizowaniu danych, które udało im się zebrać, naukowcy wzięli się za stworzenie preparatu. Efektem ich pracy jest środek o nazwie PTD-BTM, którego działanie potwierdzono na myszach. W ciągi 28 dni udało się odbudować u nich owłosienie.

Standardowo, zanim preparat będzie gotowy do użycia, czeka go szereg badań na ludziach. Póki co trwają kolejne eksperymenty na zwierzętach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)