Konsumenci szukają w sieci najlepszej ceny

Konsumenci szukają w sieci najlepszej ceny

24.05.2007 10:30, aktual.: 24.05.2007 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak pokazuje raport DoubleClick Performics - oddziału znanej firmy, stworzonego w celu dostarczenia dokładnych narzędzi badawczych dla marketingu online, jeśli chodzi o zakupy w sieci konsumenci nie są wierni jednemu sklepowi ani określonej marce, ale krążą w poszukiwaniu najlepszej ceny.

Jak powiedział Stuart Frankel, prezes DoubleClick Performics: -- _ Jeśli chodzi o lojalność i programy promocyjne, nasze badanie pokazuje, że konsumenci najczęściej szukają najlepszej ceny. Siedmiu na dziesięciu konsumentów przeszukuje mnóstwo sklepów zanim dokona zakupu w takim, który oferuje najlepszą cenę. _

Badanie wykazało, że 42% konsumentów przed dokonaniem zakupu używa porównywarki cen. 48% konsumentów określiło też swoją lojalność wobec kupców internetowych jako "coś związanego z reprezentowaną przez niego dobrą ceną, wysokim standardem obsługi klienta i zróżnicowaną ofertą produktów."

70% respondentów badania uczestniczy w jakimś programie lojalnościowym. 53% respondentów stwierdziła z kolei, że obniżki cen lub ekskluzywne oferty tylko dla członków programu są niezwykle ważnym czynnikiem programów lojalnościowych. Słaba obsługa klienta sprawia, że 41% konsumentów przestaje być lojalna wobec sklepu internetowego.

Konsumenci zaawansowani tzn. tacy, którzy należą do dwóch lub więcej programów lojalnościowych są mniej skupieni na cenie, a bardziej na poszerzeniu samego doświadczenia zakupów za pomocą nowych narzędzi i technologii.

Przy podejmowaniu decyzji o powrocie na konkretną stronę 56% stwierdziło, że bardzo ważną opcją jest tworzenie przez stronę profilu zachowań konsumenckich.

Modele kupowania różnią się ze względu na płeć, mężczyźni są zazwyczaj mniej lojalni, a kobiety częściej się rejestrują i większy wpływ wywiera na nie promocyjny newsletter.

Przynajmniej połowa przebadanych konsumentów wskazała na kupowanie przez siebie online odzieży, książek, płyt, sprzętu komputerowego i zabawek. Sporym czynnikiem, ciągle przyciągającym konsumentów do danego sklepu, jest też wg badania brak kosztów dostawy.

Tekst: Konrad Szlendak

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)