Konkurs na nowy Krajowy System Informatyczny Policji

Konkurs na nowy Krajowy System Informatyczny Policji

Konkurs na nowy Krajowy System Informatyczny Policji
Źródło zdjęć: © policja
08.07.2009 13:30, aktualizacja: 09.07.2009 10:11

Ruszył konkurs na wykonanie projektu "Krajowy System Informatyczny Policji przyjazny przez użytkownika". Instytucja chce w ten sposó wyłonić najlepszą pracę teleinformatyczną, która zaoferuje nowoczesne i przede wszystkim wydajne rozwiązania.

Ruszył konkurs na wykonanie projektu "Krajowy System Informatyczny Policji przyjazny przez użytkownika". Instytucja chce w ten sposób wyłonić najlepszą pracę teleinformatyczną, która zaoferuje nowoczesne i przede wszystkim wydajne rozwiązania.

Informacja o konkursie rozpoczyna się szczerą deklaracją, że "budżet Policji nie jest w stanie udźwignąć wciąż rosnących, sięgających 4. mln zł rocznie kosztów utrzymania i modernizacji Krajowego Systemu Informatycznego Policji". Instytucja przyznaje, że obecne rozwiązania KSIP są przestarzałe, bardzo kosztowne i skomplikowane.

W regulaminie czytamy, że celem konkursu jest pozyskanie pomysłów na docelową architekturę centralnego systemu bazodanowego. W projekcie można przedstawić zarówno modyfikację obecnych rozwiązań, jak i całkowicie nowy KSIP. Najważniejsze będzie dobre uzasadnienie projektu i gwarancja jego sprawności i efektywności. Wśród konkretnych wymagań znajduje się zapis, że zaproponowane rozwiązanie musi zapewniać poprawną równoczesną obsługę 7. tys. kont użytkowników, 20 tys. tablic, realizacji ok. 760 tys. transakcji i 40 tys. logowań w ciągu doby, zakładając możliwość rejestracji na poziomie 35 000 tys. rekordów w bazie danych.

Najlepszą pracę wyłoni specjalna komisja. Autor najwyżej ocenionego projektu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2. tys.złotych.

Szczegółowe informacje: KGP: Konkurs na wykonanie projektu nt. "KSIP przyjazny dla użytkownika" - http://www.policja.pl/portal/pol/1/43131/konkurs_na_wykonanie_projektu_nt_ksip_przyjazny_dla_uzytkownika.html

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)