Koniecznie zaktualizuj dziś Windowsa! Twój system może być podatny na ataki

Koniecznie zaktualizuj dziś Windowsa! Twój system może być podatny na ataki
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko

15.03.2017 10:25, aktual.: 15.03.2017 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wypuścił właśnie bardzo ważną aktualizację systemu Windows 10. Naprawia ona wiele błędów, które mogą być wykorzystane do ataku hakerskiego.

Lista programów podatnych na „Remote Code Execution”, czyli umożliwiających przejęcie zdalnej kontroli nad komputerem, obejmuje m.in.: przeglądarki Internet Explorer i Edge, programy pakietu Office, komunikator Skype, Adobe Flash Player czy nawet dokumenty w PDF.

Aktualizacja jest wyjątkowo duża, gdyż zawiera łatki z dwóch miesięcy. Dlatego trzeba na nią poświęcić trochę czasu, najlepiej gdy komputer nie będzie wykorzystywany. Aktualizacja obciąży połączenie z internetem (możliwa jest potrzeba pobrania nawet ponad 1 GB danych), a także dysk. W tym czasie praca na komputerze może być utrudniona.

Jak zakutalizować Windows 10

Aktualizację można rozpocząć poprzez wejście w Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update, a następnie wybranie pozycji Sprawdź aktualizacje. Aktualizacja pojawi się na liście dostępnych do instalacji. Jeśli usługa Windows Update poinformuje, że system jest aktualny, oznacza to, że aktualizacja zainstalowała się automatycznie.

W innym wypadku aktualizację można pobrać z tej strony

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (32)
Zobacz także