Koniec wojny patentowej?

Koniec wojny patentowej?
Źródło zdjęć: © © monticellllo - Fotolia.com

27.01.2014 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google i Samsung podpisały globalne porozumienie w tej sprawie. Ogłoszona właśnie umowa o wzajemnym licencjonowaniu patentów obejmuje nie tylko rozwiązania już istniejące, ale także te, które zostaną zgłoszone w ciągu najbliższych 10 lat.

Wprawdzie na rynku pozostanie jeszcze kilku poważnych graczy nieobjętych umową, ale porozumienie między Google a Samsungiem ma wielkie szanse rozpocząć przełom na tym polu rywalizacji między producentami. Obie firmy wyjdą z tego porozumienia mocniejsze i bogatsze o potężne portfolio rozwiązań patentowych niegdysiejszego konkurenta, a także –. jak powiedział Allen Lo, zajmujący się działem patentów w firmie Google, będą mogły zwyczajnie bardziej skupić się na innowacyjności, zamiast toczyć patentowe wojenki.

Inni producenci mają teraz do wyboru dwie opcje: albo będą przyglądać się z zazdrością i jeszcze mocniej okopią się w twierdzach własnych zgłoszeń patentowych, wytaczając konkurentom kolejne procesy sądowe, albo też pójdą w ślady Google'a i Samsunga, otrzymując dostęp do wielu ważnych rozwiązań, które pomogą się im łatwiej rozwijać.

Nawet jeśli nikt inny nie pójdzie w ślady tych dwóch koncernów, to i tak wspaniała informacja dla nas, użytkowników i klientów. Jest szansa, że będzie taniej i jest szansa, że rozwiązania i urządzenia obu firm staną się jeszcze lepsze, bogatsze o wiele ciekawych rozwiązań.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Fotopułapka w Beszczadach skradziona i odnaleziona"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)