Koniec świata? Trzy asteroidy zbliżą się do Ziemi już dziś. NASA ocenia zagrożenie

Koniec świata? Trzy asteroidy zbliżą się do Ziemi już dziś. NASA ocenia zagrożenie

Koniec świata? Trzy asteroidy zbliżą się do Ziemi już dziś. NASA ocenia zagrożenie
Źródło zdjęć: © iStock.com | dottedhippo
30.09.2019 07:39, aktualizacja: 30.09.2019 09:47

Aż trzy potencjalnie niebezpieczne asteroidy zbliżą się do Ziemi w najbliższy poniedziałek (30 września). Czy asteroida uderzy w naszą planetę? NASA komentuje, zapewniając, że koniec świata nam nie grozi.

Trzy asteroidy zbliżają się w kierunku Ziemi. Pierwsza z nich - 2019 SH3 - jak podaje NASA, minęła Ziemię ok. 2:30 nad ranem, w nocy z 29 na 30 września. Kosmiczna skała poruszała się z prędkością ok. 31 tys. km/h. Asteroida 2019 SH3 ma średnicę ok. 42 m.

Kolejna asteroida - 2019 SN3 - jest najmniejsza z całej trójki. Mierzy nie więcej niż 29 m średnicy i będzie można ją zaobserwować w pobliżu Ziemi w okolicy godz. 12:46. Podróżuje w przestrzeni kosmicznej z prędkością ok. 27 tys. km/h.

Ostatnia, trzecia asteroida 2019 SP będzie największa. Mierzy ok. 76 m średnicy i zbliża się do Ziemi z prędkością ponad 33 500 k/h. Będzie to w okolicach godziny 18:11.

Według klasyfikacji NASA, wszystkie trzy obiekty są w grupie NEO (asteroid bliskich Ziemi). Większość z obiektów w grupie NEO nie stanowi realnego zagrożenia dla naszej planety i tak samo będzie w tym przypadku. Żaden z trzech obiektów, który zbliży się jutro do naszej planety, nie uderzy w nią.

Mimo że koniec świata nie nastąpi raczej w najbliższym czasie, to NASA cały czas monitoruje potencjalnie niebezpieczne obiekty krążące niedaleko naszej planety. Wraz z Europejską Agencją Kosmiczną rozpoczęła również pracę nad systemem obrony planetarnej przed potencjalnym zagrożenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)