Koniec świata? Trzy asteroidy zbliżą się do Ziemi już dziś. NASA ocenia zagrożenie

Koniec świata? Trzy asteroidy zbliżą się do Ziemi już dziś. NASA ocenia zagrożenie
Źródło zdjęć: © iStock.com | dottedhippo

30.09.2019 07:39, aktual.: 30.09.2019 09:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aż trzy potencjalnie niebezpieczne asteroidy zbliżą się do Ziemi w najbliższy poniedziałek (30 września). Czy asteroida uderzy w naszą planetę? NASA komentuje, zapewniając, że koniec świata nam nie grozi.

Trzy asteroidy zbliżają się w kierunku Ziemi. Pierwsza z nich - 2019 SH3 - jak podaje NASA, minęła Ziemię ok. 2:30 nad ranem, w nocy z 29 na 30 września. Kosmiczna skała poruszała się z prędkością ok. 31 tys. km/h. Asteroida 2019 SH3 ma średnicę ok. 42 m.

Kolejna asteroida - 2019 SN3 - jest najmniejsza z całej trójki. Mierzy nie więcej niż 29 m średnicy i będzie można ją zaobserwować w pobliżu Ziemi w okolicy godz. 12:46. Podróżuje w przestrzeni kosmicznej z prędkością ok. 27 tys. km/h.

Ostatnia, trzecia asteroida 2019 SP będzie największa. Mierzy ok. 76 m średnicy i zbliża się do Ziemi z prędkością ponad 33 500 k/h. Będzie to w okolicach godziny 18:11.

Według klasyfikacji NASA, wszystkie trzy obiekty są w grupie NEO (asteroid bliskich Ziemi). Większość z obiektów w grupie NEO nie stanowi realnego zagrożenia dla naszej planety i tak samo będzie w tym przypadku. Żaden z trzech obiektów, który zbliży się jutro do naszej planety, nie uderzy w nią.

Mimo że koniec świata nie nastąpi raczej w najbliższym czasie, to NASA cały czas monitoruje potencjalnie niebezpieczne obiekty krążące niedaleko naszej planety. Wraz z Europejską Agencją Kosmiczną rozpoczęła również pracę nad systemem obrony planetarnej przed potencjalnym zagrożenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)