Trwa ładowanie...
d496yqj

Koniec świata: Isaac Newton przepowiedział datę - nie mamy wiele czasu

Ujawnione niedawno zagubione listy Isaaca Newtona nie pozostawiają wątpliwości. Naukowiec przepowiedział koniec świata, a według jego obliczeń - nie zostało nam wiele czasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sir Isaac Newton
Sir Isaac Newton (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d496yqj

Sir Isaac Newton to legendarny już matematyk, fizyk i astronom, powszechnie uznawanym za jednego z najbardziej wpływowych naukowców wszechczasów. Jego prace podłożyły podwaliny pod zasady ruchu czy teorii grawitacji.

Listy, w których Newton przepowiedział koniec świata po raz pierwszy znaleziono w 1969 roku, ale dopiero niedawno poddano je głębszej analizie. Wynika z nich, że naukowiec przepowiedział, że koniec świata nastąpi dokładnie 1260 lat po założeniu Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

W liście z 1704 r. Newton używa Biblijnej Księgi Daniela do obliczenia daty końca świata. Zdaniem naukowca Pismo Święte dokładnie podaje, że koniec świata nastąpi nie wcześniej niż e 2060 roku. Dodaje również, że "może się skończyć później, ale nie ma powodu, by kończył się wcześniej".

d496yqj

Zobacz także: Koniec świata w 2020 roku? Stephen Hawking odkrył błąd w kalendarzu Majów

- Wspominam o tym, aby nie twierdzić, kiedy nadejdzie czas końca, ale położyć kres pochopnym wyobrażeniom fantazyjnych mężczyzn, którzy często przewidują czas końca. - czytamy w liście Newtona - Czyniąc to, doprowadzają święte proroctwa do dyskredytacji tak często, jak ich przewidywania zawodzą.

Czy Isaac Newton może mieć rację? Teorii dotyczących tego, jak i kiedy skończy się świat jest bardzo dużo. Ostatnio pisaliśmy o tym, jak Stephen Hawking zdołał odkryć błędy w kalendarzu Majów, który również zapowiadał datę naszego końca.

Jedno jest pewne, jeśli koniec świata nadejdzie, to ludzie nie mają zbyt dużych szans na przetrwanie. Naukowiec wymienił które gatunki mają szansę pozostać przy życiu.

d496yqj

Podziel się opinią

Share
d496yqj
d496yqj
Więcej tematów