ycipk-29j30r

Koniec świata: Isaac Newton przepowiedział datę - nie mamy wiele czasu

Ujawnione niedawno zagubione listy Isaaca Newtona nie pozostawiają wątpliwości. Naukowiec przepowiedział koniec świata, a według jego obliczeń - nie zostało nam wiele czasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sir Isaac Newton
Sir Isaac Newton (Wikimedia Commons CC BY-SA)
ycipk-29j30r

Sir Isaac Newton to legendarny już matematyk, fizyk i astronom, powszechnie uznawanym za jednego z najbardziej wpływowych naukowców wszechczasów. Jego prace podłożyły podwaliny pod zasady ruchu czy teorii grawitacji.

Listy, w których Newton przepowiedział koniec świata po raz pierwszy znaleziono w 1969 roku, ale dopiero niedawno poddano je głębszej analizie. Wynika z nich, że naukowiec przepowiedział, że koniec świata nastąpi dokładnie 1260 lat po założeniu Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

W liście z 1704 r. Newton używa Biblijnej Księgi Daniela do obliczenia daty końca świata. Zdaniem naukowca Pismo Święte dokładnie podaje, że koniec świata nastąpi nie wcześniej niż e 2060 roku. Dodaje również, że "może się skończyć później, ale nie ma powodu, by kończył się wcześniej".

ycipk-29j30r

Zobacz także: Koniec świata w 2020 roku? Stephen Hawking odkrył błąd w kalendarzu Majów

- Wspominam o tym, aby nie twierdzić, kiedy nadejdzie czas końca, ale położyć kres pochopnym wyobrażeniom fantazyjnych mężczyzn, którzy często przewidują czas końca. - czytamy w liście Newtona - Czyniąc to, doprowadzają święte proroctwa do dyskredytacji tak często, jak ich przewidywania zawodzą.

Czy Isaac Newton może mieć rację? Teorii dotyczących tego, jak i kiedy skończy się świat jest bardzo dużo. Ostatnio pisaliśmy o tym, jak Stephen Hawking zdołał odkryć błędy w kalendarzu Majów, który również zapowiadał datę naszego końca.

ycipk-29j30r

Jedno jest pewne, jeśli koniec świata nadejdzie, to ludzie nie mają zbyt dużych szans na przetrwanie. Naukowiec wymienił które gatunki mają szansę pozostać przy życiu.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-29j30r

ycipk-29j30r
ycipk-29j30r