Trwa ładowanie...

Koniec świata: Isaac Newton przepowiedział datę - nie mamy wiele czasu

Ujawnione niedawno zagubione listy Isaaca Newtona nie pozostawiają wątpliwości. Naukowiec przepowiedział koniec świata, a według jego obliczeń - nie zostało nam wiele czasu.

Share
Koniec świata: Isaac Newton przepowiedział datę - nie mamy wiele czasu
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d1d28wn

Sir Isaac Newton to legendarny już matematyk, fizyk i astronom, powszechnie uznawanym za jednego z najbardziej wpływowych naukowców wszechczasów. Jego prace podłożyły podwaliny pod zasady ruchu czy teorii grawitacji.

Listy, w których Newton przepowiedział koniec świata po raz pierwszy znaleziono w 1969 roku, ale dopiero niedawno poddano je głębszej analizie. Wynika z nich, że naukowiec przepowiedział, że koniec świata nastąpi dokładnie 1260 lat po założeniu Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

W liście z 1704 r. Newton używa Biblijnej Księgi Daniela do obliczenia daty końca świata. Zdaniem naukowca Pismo Święte dokładnie podaje, że koniec świata nastąpi nie wcześniej niż e 2060 roku. Dodaje również, że "może się skończyć później, ale nie ma powodu, by kończył się wcześniej".

Zobacz także: Koniec świata w 2020 roku? Stephen Hawking odkrył błąd w kalendarzu Majów

- Wspominam o tym, aby nie twierdzić, kiedy nadejdzie czas końca, ale położyć kres pochopnym wyobrażeniom fantazyjnych mężczyzn, którzy często przewidują czas końca. - czytamy w liście Newtona - Czyniąc to, doprowadzają święte proroctwa do dyskredytacji tak często, jak ich przewidywania zawodzą.

d1d28wn

Czy Isaac Newton może mieć rację? Teorii dotyczących tego, jak i kiedy skończy się świat jest bardzo dużo. Ostatnio pisaliśmy o tym, jak Stephen Hawking zdołał odkryć błędy w kalendarzu Majów, który również zapowiadał datę naszego końca.

Jedno jest pewne, jeśli koniec świata nadejdzie, to ludzie nie mają zbyt dużych szans na przetrwanie. Naukowiec wymienił które gatunki mają szansę pozostać przy życiu.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1d28wn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d28wn
d1d28wn
Więcej tematów