Trwa ładowanie...
d8jgyex

Koniec świata 24 września? NASA ostrzega: nadciąga ogromna asteroida

Asteroida o średnicy dwóch Pałaców Kultury nadciąga w kierunku Ziemi. Eksperci z NASA ostrzegają przed bliskim spotkaniem z ogromnym obiektem. Asteroidę uznano za potencjalnie niebezpieczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec świata jest bliski? Asteroida zbliża się do Ziemi
Koniec świata jest bliski? Asteroida zbliża się do Ziemi (Pixabay.com)
d8jgyex

Asteroida o średnicy 430 metrów została zauważona pędząc po orbicie zbliżonej do orbity Ziemi. NASA określiła ją jako obiekt potencjalnie niebezpieczny, czyli przelatujący blisko naszej planety, w odległości mniejszej, niż odległość do Księżyca.

Koniec świata? Asteroida zbliży się do Ziemi 24 września

Asteroida o nazwie 1998 FF14 porusza się po niebezpiecznej trajektorii. Jej prędkość wynosi 22 km/s. Eksperci z NASA sądzą, że dotrze do okolic Ziemi 24 września. Gdyby asteroida takiej wielkości uderzyła w Ziemię, mogłaby wywołać kataklizm.

d8jgyex

Wedle raportu z 2018 roku, przygotowanego przez Office of Science and Technology Policy w Białym Domu, uderzenie asteroid o wielkości powyżej 140 metrów w Ziemię, to kataklizm na miarę regionu lub nawet kontynentu. Szkody mogą być naprawę poważne.

Zobacz też: Koniec świata miał już miejsce. 2 mld lat temu zginęło 99,5 proc. życia na Ziemi. Naukowcy wiedzą dlaczego

Potencjalnie niebezpieczne asteroidy takich rozmiarów uderzyłyby w Ziemię uwalniając energię co najmniej 60 megaton TNT. To równowartość najpotężniejszej broni jądrowej, jaką testowano w historii.

Zobacz też: Koniec świata jest nieunikniony. Uratuje nas tylko jedno

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8jgyex

Podziel się opinią

Share

d8jgyex

d8jgyex