Koniec sielanki. W Skype będą reklamy podczas rozmów

Koniec sielanki. W Skype będą reklamy podczas rozmów
Źródło zdjęć: © blogs.skype.com

14.06.2012 10:17, aktual.: 14.06.2012 12:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli używasz Skype, przygotuj się na zmiany. Już niedługo komunikator ma zyskać nową funkcjonalność. Podczas darmowych rozmów głosowych będą wyświetlać się reklamy.

Zmiana dotyczy setek milionów użytkowników na całym świecie, którzy nie korzystają z płatnych usług Skype. Jeśli nie wykupiłeś kredytów albo subskrypcji, będziesz nękany reklamami w oknie rozmowy. Co ciekawe, reklamy pojawią się wyłącznie w Skype dla Windows. Użytkownicy Mac OS X oraz urządzeń mobilnych mogą spać spokojnie, w ich wersji komunikatora reklam nie będzie.

Jak zapewnia Skype, reklamy w żaden sposób nie będą wpływać na jakość rozmów. Na ekranie komputerów mają zajmować niewiele miejsca. Podobno zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie psuć wyglądu programu i nie przeszkadzać użytkownikom w prowadzeniu rozmowy.

W pierwszej kolejności reklamy trafią do użytkowników Skype ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Później pojawią się na innych rynkach, również w Polsce.

Serwowane reklamy będą personalizowane na podstawie danych zapisanych w profilu użytkowników. Oznacza to, że będą dostosowane np. do ich wieku, płci i kraju pochodzenia. W razie potrzeby, personalizację będzie można wyłączyć w opcjach programu.

Skype od dłuższego czasu rozważał wprowadzenie reklam do swojego komunikatora, dlatego decyzja ta nie powinna być zaskoczeniem. Analitycy przewidują, iż reklamy w Skype mogą być bardzo dochodowe –. mają przynieść firmie nawet 200 mln dolarów rocznie.

SW/GB/SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (289)
Zobacz także