Koniec rocznej bitwy patentowej pomiędzy LG i Samsungiem

Koniec rocznej bitwy patentowej pomiędzy LG i Samsungiem

Koniec rocznej bitwy patentowej pomiędzy LG i Samsungiem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.09.2013 10:30

Oddziały LG Display i Samsung Display dogadały się w sprawie patentów dotyczących wyświetlaczy LCD i OLED. Pomógł minister handlu Korei Południowej, który doprowadził do spotkania prezesów obu koncernów.

Obie firmy oskarżały się wzajemnie o kradzież technologii związanych z produkcją ekranów LCD i OLED, stosowanych zarówno w telewizorach, jak w urządzeniach mobilnych. Przedmiotem sporu były między innymi ekrany OLED zastosowane w pięciu smartfonach z linii Galaxy S, w związku z którymi LG oczekiwało wypłacenia odszkodowania przez Samsunga.

Sprawa była na tyle poważna, że włączył się do niej minister finansów Korei Południowej, który zorganizował spotkanie prezesów obu koncernów już w lutym tego roku. Dopracowanie szczegółów porozumienia trochę trwało, ostatecznie udało się jednak pogodzić interesy obu firm.

_ - Ustaliliśmy, że obie nasze firmy powinny skupić się na tym, co cementuje naszą wiodącą pozycję na światowym rynku poprzez współpracę, zamiast angażować się w pochłaniające wszystko spory patentowe _ - napisał Samsung w oświadczeniu. _ Najważniejsza dla obu firm jest poprawa konkurencyjności na światowych rynkach _ - dodaje LG.

LG Display i Samsung Display to kolejno największy i drugi największy na świecie producent ekranów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)