Koniec odwiecznej walki o pilota tv

Koniec odwiecznej walki o pilota tv
Źródło zdjęć: © Genius

02.11.2008 14:00, aktual.: 03.11.2008 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na jednym kanale telewizyjnym mecz Ligi Mistrzów, na drugim - kolejny odcinek telenoweli. Do tego dwoje chętnych do oglądania, a w domu tylko jeden telewizor. Spółka Texas Instruments twierdzi, że jej najnowsze rozwiązanie pomoże załagodzić ten jakże znany konflikt interesów.

Firma opracowuje technologię umożliwiającą widzom równoczesne oglądanie dwóch programów telewizyjnych na jednym odbiorniku. Część informacji dotyczących innowacyjnego systemu producent ujawnił na konferencji technicznej organizacji SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineers).

Texas Instruments skupia się na stworzeniu technologii przetwarzania obrazu, która - zastosowana w telewizorze - umożliwiłaby wyświetlanie obrazu w trybie 2D, 3. lub "dual view". Ten ostatni przypomina nieco wyświetlanie trójwymiarowe (na ekranie pokazywane są dwa obrazy), w przeciwieństwie jednak do 3D, nie są to te same obrazy.

Obraz

Do oglądania programu w trybie "dual view" potrzebne jednak będą specjalne okulary. Każda para okularów również różniłaby się między sobą, z uwagi na zastosowanie - każdy widz nosiłby okulary dostosowane do odbioru "swojego" programu. Ponadto przynajmniej jeden z oglądających musiałby też korzystać z zewnętrznego (innego niż wbudowany w telewizorze) systemu audio, np. słuchawek, aby odbierać właściwą ścieżkę dźwiękową.

Pierwsze pokazy nowej technologii mają nastąpić jeszcze przed końcem 2008 r.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)