Koniec niskich cen na RTV i AGD! Kupuj szybko, albo płać więcej

Koniec niskich cen na RTV i AGD! Kupuj szybko, albo płać więcej

06.07.2010 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym miesiący zaczną rosnąć ceny sprzętu AGD i RTV. Jesienią mogą poszybować w górę nawet o 20 procent - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

W tym miesiącu zaczną rosnąć ceny sprzętu AGD i RTV. Jesienią mogą poszybować w górę nawet o 20 procent - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Wzrost cen to efekt mocnego dolara. Producenci pralek, lodówek czy elektroniki kupują komponenty do produkcji za amerykańską walutę. Największe podwyżki będą dotyczyły urządzeń, do których produkcji wykorzystuje się stal i zużywa się dużo komponentów elektronicznych.

Fala podwyżek osiągnie kulminację jesienią. Wzrost cen zapowiadają także polscy producenci AGD i RTV.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

„Podwyżki sięgną od 5 do nawet 2. proc” - mówi Dziennikowi Gazecie Prawnej Wioletta Batóg z Media Saturn Holding Polska. Koniunktura na rynku poprawia się, a zatem czasy wielkich obniżek i promocji mamy już raczej za sobą. Chcąc kupić nowy telewizor należy zrobić to teraz, albo poczekać do świąt Bożego Narodzenia. W okresie świątecznym ponownie możemy liczyć na ciekawe i atrakcyjne cenowo oferty, jednak nie ma żadnej pewności, że ceny spadną do tych, które mamy obecnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (173)