Koniec kopiowania, zakazano sprzedaży RealDVD
Korporacje filmowe wygrały pierwszą rundę w walce z producentem oprogramowania do kopiowania płyt DVD. Sąd podtrzymał zakaz dystrybucji oprogramowania do czasu wyjaśnienia, czy nie narusza ono praw autorskich
Korporacje filmowe wygrały pierwszą rundę w walce z producentem oprogramowania do kopiowania płyt DVD. Sędzina Maralyn Hall Patel (znana z prowadzenia sprawy Napstera) podtrzymała zakaz dystrybucji oprogramowania do czasu wyjaśnienia, czy nie narusza ono praw autorskich.
RealNetworks sugeruje, że uznanie zarzutów MPAA będzie oznaczało naruszenie praw konsumentów do sporządzania "kopii bezpieczeństwa" legalnie nabytych płyt. Firma przytacza również dane statystyczne - W roku 200. sprzedano o 30 milionów płyt DVD więcej niż rok wcześniej. Obecność programu na rynku nie zmniejszyła drastycznie dochodów przemysłu filmowego. Ciekawym argumentem, którym broni się firma, jest też ochrona środowiska - przy oglądaniu filmów z zapisanych na dysku zużywa sie znacząco mniej prądu niż podczas oglądania ich bezpośrednio z płyty DVD.
MPAA stwierdza, że RealDVD ułatwia działalność piratom i poprzez łatwość z jaką wykonuje się za jego pomocą kopie płyt, zachęca do nielegalnego kopiowania filmów na DVD
Zakaz sprzedaży wprowadzono na czas zapoznania się z materiałami obydwu stron przez sąd . Nie jest to ostateczny wyrok na RealDVD. W przypadku wygrania procesu przez RealNetworks, firma będzie mogła domagać się zadośćuczynienia za straty wynikłe z zablokowania sprzedaży. Jeśli wygra MPAA, program zniknie z rynku.