Koniec blokowania reklam w internecie? Adblock ma kłopoty!

Koniec blokowania reklam w internecie? Adblock ma kłopoty!08.07.2014 15:33
Koniec blokowania reklam w internecie? Adblock ma kłopoty!
Źródło zdjęć: © chip.pl

Twórcy rozszerzenia Adblock Plus zostali właśnie pozwani przez kilka niemieckich firm marketingowych. Są oskarżeni o "nielegalne wpływanie na przychody firm trzecich".

Adblock Plus to popularne rozszerzenie, dostępne dla wszystkich wiodących przeglądarek internetowych. Służy do blokowania reklam umieszczanych na witrynach, które wybrały tę formę zarabiania na siebie. Tylko niektóre strony internetowe nie są modyfikowane przez Adblock Plus, dzięki temu, że udało im się zawrzeć porozumienie z jego twórcami.

Eyeo, firma odpowiedzialna za Adblock Plus, została właśnie pozwana przez grupę niemieckich reklamodawców. Uważa ona, że model biznesowy Adblocka Plus jest niezgodny z obowiązującym prawem.

Do reklamodawców pozywających Eyeo należą, jak deklarują same, RTL Group i ProSiebenSat.1 Media. Dołączenie do grupy rozważają niemieckie biura Focus Online i Chip Online.

Ben Williams, przedstawiciel Eyeo, zaprzecza tym doniesieniom, twierdząc, że żadne działania prawne nie są prowadzone w sprawie jego pracodawcy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung apeluje do użytkowników Galaxy S III, by ci...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)