Koniec awarii systemów informatycznych. Sztab kryzysowy został już rozwiązany

Koniec awarii systemów informatycznych. Sztab kryzysowy został już rozwiązany
Źródło zdjęć: © Epuap
Grzegorz Burtan

12.06.2018 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od rana najważniejsze systemy informatycznie nie działały. Dostęp do systemów CEPiK, ePUAP, System Rejestrów Państwowych czy Profil Zaufany był niemożliwy. Po południu udało się odzyskać dostęp, czytamy w oficjalnym komunikacie.

Od godziny 13:01 przywrócono działanie systemów ePUAP, CEPiK i Systemu Rejestrów Państwowych. Natomiast o godzinie 14:00 przywrócono działanie serwisów obywatel.gov.pl oraz e-usług, a szstab kryzysowy zakończył działalność .

- Sztab kryzysowy cały czas pracuje, jeżeli uda mu się uruchomić systemy, na pewno będziemy o tym informować na stronie internetowej – powiedział serwisowi Money rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys o godzinie 12:30. Nie uściślił jednak, co była przyczyną awarii.

- Awaria została usunięta, wszystkie systemy już działają. Przyczyny awarii zostaną dokładanie przeanalizowane - taką informację otrzymał WP Tech od Wydziału Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji.

11 czerwca w godzinach od 19:00 do 24:00 zostały przeprowadzone prace serwisowe systemów, jednak rzecznik instytucji podkreślił, że nie miały one nic wspólnego z poranną awarią. Kolejne prace techniczne mają odbyć się 15 oraz 16 czerwca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)