Koniec awarii systemów informatycznych. Sztab kryzysowy został już rozwiązany

Koniec awarii systemów informatycznych. Sztab kryzysowy został już rozwiązany

Koniec awarii systemów informatycznych. Sztab kryzysowy został już rozwiązany
Źródło zdjęć: © Epuap
Grzegorz Burtan
12.06.2018 15:26

Od rana najważniejsze systemy informatycznie nie działały. Dostęp do systemów CEPiK, ePUAP, System Rejestrów Państwowych czy Profil Zaufany był niemożliwy. Po południu udało się odzyskać dostęp, czytamy w oficjalnym komunikacie.

Od godziny 13:01 przywrócono działanie systemów ePUAP, CEPiK i Systemu Rejestrów Państwowych. Natomiast o godzinie 14:00 przywrócono działanie serwisów obywatel.gov.pl oraz e-usług, a szstab kryzysowy zakończył działalność .

- Sztab kryzysowy cały czas pracuje, jeżeli uda mu się uruchomić systemy, na pewno będziemy o tym informować na stronie internetowej – powiedział serwisowi Money rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys o godzinie 12:30. Nie uściślił jednak, co była przyczyną awarii.

- Awaria została usunięta, wszystkie systemy już działają. Przyczyny awarii zostaną dokładanie przeanalizowane - taką informację otrzymał WP Tech od Wydziału Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji.

11 czerwca w godzinach od 19:00 do 24:00 zostały przeprowadzone prace serwisowe systemów, jednak rzecznik instytucji podkreślił, że nie miały one nic wspólnego z poranną awarią. Kolejne prace techniczne mają odbyć się 15 oraz 16 czerwca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)