Konferencja: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie

Konferencja: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie

Konferencja: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie
Źródło zdjęć: © jupiterimages
20.08.2009 16:47

W dniach 29-30 września 2009 roku w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się trzecia międzynarodowa konferencja Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie. Organizowana jest ona w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet przez NASK oraz Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z niemieckim projektem na rzecz bezpieczeństwa w Internecie - KlickSafe. Głównym partnerem konferencji jest Fundacja Orange

Spotkanie adresowane jest do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, a także pracowników wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. Zainteresować powinna też dostawców usług i twórców serwisów internetowych. Jej celem jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat zwalczania nielegalnych treści w Sieci.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

Organizatorzy zapewniają, że szczególny nacisk zostanie położony na kwestie związane z ochroną prywatności, blokowaniem treści prezentujących wykorzystywanie seksualne dzieci i cyberprzemocy.

W programie znajdą się wykłady oraz warsztaty prowadzone przez specjalistów z zagranicy i krajowych organizacji zajmujących się bezpieczeństwem dzieci w Sieci.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)