Komputery dla rodzin zastępczych i osób niepełnosprawnych

Komputery dla rodzin zastępczych i osób niepełnosprawnych

Komputery dla rodzin zastępczych i osób niepełnosprawnych
02.07.2010 13:31

Prawie 60 komputerów trafi m.in. do rodzin zastępczych i osób niepełnosprawnych w Krośnie (Podkarpackie), w ramach projektu, który realizuje miasto. Jego wartość wynosi niemal milion złotych

Jak poinformowała w piątek PAP rzeczniczka prezydenta Krosna Joanna Sowa, celem projektu jest zapewnienie bezpłatnego dostępu do internetu osobom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym.

Obraz

"Dlatego komputery trafią do 1. rodzin zastępczych, 20 osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem kalectwa orzeczonym dłużej niż na rok. Warunkiem jest też mieszkanie na terenie Krosna. W ramach projektu komputery zostaną zainstalowane w domach tych osób i podłączone do internetu bezpłatnie przez osiem lat" - dodała.

Zestawy komputerowe trafią także do siedmiu instytucji na terenie miasta m.in. do kilku świetlic socjoterapeutyczno-środowiskowych.

Całkowita wartość projektu to prawie milion złotych, zdecydowana większość pieniędzy pochodzi z funduszy unijnych; wkład własny miasta to tylko 15. tys. zł.

Jak zaznaczyła Sowa, komputery trafią do tych osób, które uzyskają najwyższą liczbę punktów przyznawanych przez specjalną komisję według kryteriów określonych w regulaminie projektu. Chętni mogą składać wnioski do 1. lipca w urzędzie miasta.

Projekt, który realizuje Krosno pod nazwą "Zwiększenie dostępu do internetu szansą wszechstronnego rozwoju mieszkańców miasta Krosna" współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)