Komputerowy Hi-End - nowe obudowy Lian Li

Komputerowy Hi-End - nowe obudowy Lian Li

Komputerowy Hi-End - nowe obudowy Lian Li
20.06.2008 14:32, aktualizacja: 20.06.2008 14:55

W sprzedaży dostępne będą trzy modele PC-V1000Z,
PC-V1110 oraz PC-V2110, wyróżniające się elegancką, aluminiową
konstrukcją oraz funkcjonalnie zaprojektowanym wnętrzem. Nowe obudowy
oferują również ciekawe rozwiązania chłodzenia w postaci dwóch
oddzielnych stref termicznych oraz zapewniają cichą pracę wszystkich
elementów

Lian Li wprowadzi do oferty nową serię obudów komputerowych, oznaczoną literą V. W sprzedaży dostępne będą trzy modele PC-V1000Z, PC-V1110 oraz PC-V2110, wyróżniające się elegancką, aluminiową konstrukcją oraz funkcjonalnie zaprojektowanym wnętrzem. Nowe obudowy oferują również ciekawe rozwiązania chłodzenia w postaci dwóch oddzielnych stref termicznych oraz zapewniają cichą pracę wszystkich elementów.

Funkcjonalne i przestrzenne wnętrze
Nowa seria V wyróżnia się przestronnym wnętrzem, które zostało zaprojektowane z myślą o łatwym dostępie do wszystkich podzespołów. Rozsądne wykorzystanie przestrzeni pozwala na bezproblemowy montaż karty graficznej o długości nawet 395 mm. Szybki serwis komputera zapewnia wyjmowana taca na płytę główną oraz specjalna klatka na zasilacz, wsuwana w dolnej części obudowy.

W zależności od modelu nowa seria V oferuje do 7 zatok na zewnętrzne napędy 5.25" oraz do 8 na wewnętrzne dyski 3.5". Montaż napędów odbywa się bez użycia śrubokręta, dzięki systemowi zatrzasków oraz sanek, które dodatkowo wyposażono w podkładki gumowe, niwelujące wszelkie wibracje.

Ciche i wydajne chłodzenie
Standardowo obudowy z serii V zostały wyposażone w trzy wentylatory - wlotowy z filtrem przeciwkurzowym o średnicy 14 cm oraz dwa wylotowe z tyłu o średnicy 12 cm, których hałas pracy został ograniczony do niezbędnego minimum, dzięki zastosowaniu gumowych podkładek pod wszystkie śrubki obudowy wiatraków. Wentylatory posiadają trzystopniową skalę prędkości obrotów, regulowaną specjalnym przełącznikiem na zewnątrz obudowy.

Obraz
© V2100 (fot. Lian Li)

Ciekawym rozwiązaniem są natomiast dwie oddzielne strefy termiczne – jedna dla płyty głównej, karty grafiki oraz napędów optycznych i druga dla dysków twardych oraz zasilacza. Dzięki temu użytkownik może uzyskać optymalne temperatury pracy poszczególnych podzespołów. Producent nie zapomniał również o miłośnikach chłodzenia cieczą, dla których przygotowano fabrycznie wycięte otwory w górnej części obudowy.

Przyjazna i elegancka konstrukcja
Dużą zaletą produktów Lian Li jest ręczne składanie niektórych elementów, co pozwala na większą kontrolę jakości finalnego produktu. Wszystkie zewnętrzne elementy zostały wykonane z aluminium i pozbawione ostrych kantów. Model PC-V1000Z posiada dodatkowo boczne okno.

Obudowy z serii V wyposażono również w kółka z możliwością blokowania w jednej pozycji. Dużym ułatwieniem jest pozostawienie wyboru lewo lub prawostronnego otwierania przedniej klapy obudowy w modelach PC-V1110 oraz PC-V2110. Złącza USB, FireWire, audio oraz e-SATA zostały wyprowadzone na górną część obudowy. Dzięki temu uzyskujemy łatwy dostęp do multimediów i możliwość szybkiego podłączenia zewnętrznego dysku twardego. Producent pomyślał również o zabezpieczeniu przed nieautoryzowanym dostępie do komputera – obudowę można zabezpieczyć opcjonalnym zamkiem z tyłu obudowy.

*Cena *
W zależności od modelu, ceny nowej serii V będą się wahały od 882 PLN do 1125 PLN. W tak dużej cenie użytkownik otrzymuje jednak najwyższej jakości obudowę z wieloma przemyślanymi rozwiązaniami w zakresie zarówno samej funkcjonalności, jak i systemów chłodzenia oraz wyciszających pracę całego komputera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)