Komputer obsługiwany gestami - wreszcie jest

Komputer obsługiwany gestami - wreszcie jest22.04.2013 13:04
Komputer obsługiwany gestami - wreszcie jest
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Pamiętacie te efektowne i spektakularne sceny z amerykańskich filmów i teledysków, w których amerykańskie gwiazdy sterowały wirtualnymi tablicami za pomocą gestów a skanowanie twarzy umożliwiało dostęp do tajnych danych? Te hollywoodzkie wizje przyszłości za sprawą technologii stają się rzeczywistością.

Najnowsze laptopy wyposażone w procesory APU AMD wprowadzają do naszego codziennego życia zupełnie nowe sposoby interakcji z komputerem. Wystarczy ruch dłonią, żeby uruchomić odtwarzanie muzyki, mrugnięcie okiem by zalogować się na stronę internetową, a do przesłania filmu z laptopa na telewizor wystarczy…. sieć WiFi.

Te innowacje sprawiają, że komputery są nie tylko przyjemniejsze w użyciu, ale również usuwają ograniczenia w obsłudze sprzętu, do których przyzwyczailiśmy się tak bardzo, że wydają się nam czymś całkowicie niezmiennym i naturalnym. Najnowsze modele laptopów korzystające z funkcji AMD Gesture Control oraz wbudowanej kamerki pozwalają na komunikowanie się z komputerem za pomocą kilku podstawowych ruchów. Śledzone gesty ręki użytkownika przetwarzane są w podstawowe polecenia w odtwarzaczach audio-wideo, przeglądarkach internetowych, e-czytnikach i w innych, popularnych aplikacjach. Z kolei funkcja AMD Face Login wykorzystując technologię rozpoznawania twarzy umożliwia szybkie logowanie się do systemu Windows i na serwisy internetowe bez wprowadzania ręcznie jakichkolwiek haseł czy wykonywania jakiejkolwiek innej czynności. Wystarczy po prostu znajdować się przed komputerem.

Przyrządzając posiłek w kuchni będzie można w każdej chwili sprawdzić przepis, znaleźć poradę znajomego w poczcie e-mail lub zalogować się na ulubione strony internetowe i swobodnie się po nich poruszać bez konieczności przerywania pracy i każdorazowego mycia rąk. Oglądając film na kanapie nie trzeba już wstawać, gdy przyjdzie ochota przewinąć go, zatrzymać czy zmienić poziom dźwięku.

Technologia AMD Screen Mirror umożliwia natomiast bezprzewodowe udostępnianie zdjęć, filmów i wyświetlanie stron internetowych na każdym telewizorze z odbiornikiem DLNA czy też na innym komputerze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)